natura pokaże niszczycielską siłęFot. twitter.com/ Philip Klotzbach / screen

Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą

Natura z każdym rokiem jest coraz mniej łaskawa. Kolejny kataklizm zbliża się do granicy lądu znad oceanu. Ogromna siła może pozbawić dachu nad głową wielu ludzi, którzy zmagają się z pandemią koronawirusa.

Natura szykuje kolejną katastrofę. Nad Oceanem Indyjskim powstał cyklon, który zbliża się do granicy z lądem. To największy kataklizm, jaki nawiedzi te tereny od bardzo dawna. Silny cyklon Amphan kieruje się na pogranicze Indii i Bangladeszu, a dotrze tam już w środę wieczorem. Mieszkańcy i służby specjalne zabezpieczają dobytek i szykują się do ewakuacji.

Dzikie tłumy nad Morskim Okiem? W długi weekend może nie być wolnych miejscDzikie tłumy nad Morskim Okiem? W długi weekend może nie być wolnych miejscCzytaj dalej

Natura pokaże swoją siłę

Burze nad Oceanem Indyjskim są stale obserwowane. Według danych Joint Typhoon Warning Center, supercyklon niesie ze sobą ulewny deszcz i silny wiatr, który osiągnął w poniedziałek prędkość 270 km/h. Zanim dotrze nad Indie, może nieco osłabnąć, lecz nadal będzie niezwykle niebezpieczny. Burza jest odpowiednikiem huraganu atlantyckiego kategorii czwartej w pięciostopniowej rosnącej skali Saffira-Simphsona. Według Philipa Klotzbacha z Wydziału Nauk Atmosferycznych na Uniwersytecie w Kolorado, Amphan jest najsilniejszym nazwanym układem na półkuli północnej, jaki do tej pory pojawił się w 2020 r.

W miejscu gdzie uderzy cyklon, leży miasto Kolkata (dawniej Kalkuta). Mieszka tam prawie 15 mln ludzi, a to nie jedyny zamieszkany teren na tym obszarze. Społeczność zmaga się z pandemią koronawirusa, który w Indiach nadal się rozprzestrzenia. Mieszkańcy w obliczu zagrożenia będą musieli opuścić swoje domy i udać do schronów. To może doprowadzić do pojawienia się kolejnych infekcji.

Premier Indii ma wszystko pod kontrolą

- Modlę się o bezpieczeństwo wszystkich i zapewniam wszelkie możliwe wsparcie ze strony rządu centralnego - powiedział cytowany przez TVN Meteo premier Indii Morenda Modi.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe wytyczne w Polsce ws. wakacji. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie
2. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

Do miejsca, gdzie pojawi się cyklon wysłano 25 zespołów agencji rządowej National Disaster Response Force, która reaguje na groźne sytuacje lub katastrofy. Oprócz tego utworzono 12 innych grup rezerwowych, a 24 kolejne są rozmieszczone w różnych częściach Indii. Premier ogłosił, że na oficjalnym spotkaniu zostały omówione szczegóły i przygotowano plan działania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trudno oderwać wzrok. Wyciekło zdjęcie Dowbor z czasów, kiedy miała 20 lat, ale petarda
  2. 83-latek stracił w pożarze wszystko. Uratował tylko kota, poruszające nagranie
  3. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
  4. Z ostatniej chwili: Wiadomość dotycząca wakacji w Polsce. Minister przekazał wspaniałą wiadomość
  5. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
  6. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł