Natura meduzaFot. Facebook/Jodie Clowes

Tajemnicze znalezisko na brzegu. Stwór wygląda przepięknie, ale może być bardzo niebezpieczny

Natura bezustannie zaskakuje ludzi. Wiele jeszcze nie wiemy o świecie, a czasem na naszej drodze pojawiają się niezwykłe zjawiska. Na jednej z plaż znaleziono tajemnicze stworzenie, które jest piękne, lecz może być też bardzo niebezpieczne.

Natura jest wyjątkowo tajemnicza i zaskakująca. Choć ludzie dysponują zdobyczami technologicznymi oraz najbardziej tęgimi głowami w gronie naukowców, na niektóre pytania wciąż nie potrafimy odpowiedzieć. Czasem na naszej drodze stają tak zagadkowe i tajemnicze stworzenia, że w szoku są wszyscy. Trzeba jednak na nie bardzo uważać, bo mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

17-latka ukradła samolot. Odpaliła go, prowadziła i uderzyła w budynki lotniska, wszystko zostało nagrane17-latka ukradła samolot. Odpaliła go, prowadziła i uderzyła w budynki lotniska, wszystko zostało nagraneCzytaj dalej

Tak właśnie stało się na plaży w Byron Bay w Australii. Mieszkańcy na brzegu oceanu dokonali zadziwiającego odkrycia. Znaleźli niesamowitego stwora, który był jednocześnie niesamowicie piękny, jak i podejrzany. Nawet naukowcy nie potrafią precyzyjnie odpowiedzieć, co zaprezentowała nam w tym przypadku natura.

Niesamowite odkrycie na plaży w Australii

Na plaży w Byron Bay leżało tajemnicze, fioletowo-różowe stworzenie. Mieszkańcy zawiadomili odpowiednie służby, a te z kolei ekspertów. Zdjęcia żyjątka trafiły również do sieci. Jak mówi Julian Uribe-Palomino, reprezentujący organizację naukową SCIRO, może to być tzw. meduza królewska. Na co dzień ekspert zajmuje się badaniem planktonu i są to jednak jedynie jego podejrzenia.

Jednocześnie podkreśla również, że co prawda gatunek Cephea cephea zamieszkuje m.in. Ocean Indyjski, Pacyfik oraz wschodnią część Oceanu Atlantyckiego, to jednak żyje w głębokich wodach. Nigdy nie pływa w okolicy brzegów, więc jego obecność na plaży byłaby naprawdę zadziwiająca.

Natura kolejny raz zaskoczyła naukowców

Okazuje się również, że niewykluczone, iż stworzenie to jest śmiertelnie niebezpieczne. Dopóki nie zostanie określony dokładnie jego gatunek, nie można go dotykać bez odpowiednich zabezpieczeń.

- Może i to stworzenie jest piękne, ale może nawet zabić - ostrzegają internauci pod zdjęciem wrzuconym do mediów społecznościowych.

Wiele meduz żyjących w okolicach Australii rzeczywiście jest wyjątkowo groźnych dla człowieka. Osy morskie w swoich parzydełkach mają jad, który pozbawić może życia zaledwie w kilka minut.

natura meduza
Fot. Facebook/Jodie Clowes

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mateusz wypłynął kajakiem i nie wrócił. Apel jego bliskich wyciska łzy, pomóc może każdy!
  2. Wizzair wprowadza kolejną, płatną usługę. Wielu pasażerów może być bardzo zdziwionych
  3. Dziesiątki martwych rekinów bez głów. Tragiczne znalezisko na plaży w RPA
  4. Pasażerowie muszą dopłacić do biletów z Ryanaira. Wszystko przez zagraniczny podatek
  5. Polskie miasto na podium rankingu najlepszych do życia na świecie! Ogromny powód do dumy
  6. Zakaz latania do końca życia dla pilota. Wszystko przez czyn, którego się dopuścił na pokładzie z pasażerką

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł