natura wrak statkuFot. Twitter/Irish Coast Guard

Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał

Natura potrafi zaskoczyć człowieka i sprawić mu niesamowitą niespodziankę. Właśnie sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo, który od dwóch lat pływał bez załogi.

Natura bywa nieprzewidywalna i nie zawsze da się ją opanować. Co jakiś czas pokazuje nam, jak niewielka jest nasza siła wobec niej. Ostatnio udowodniła nam to za pomocą sztormu Dennis, który spustoszył Wielką Brytanię. Szkody, które wyrządził, były ogromne, a teraz okazuje się, że miał też inne konsekwencje.

Z ostatniej chwili: makabra w Australii, na pokładzie 160 pasażerów. Nie było szans, są ofiary i ranni [ZDJĘCIA]Z ostatniej chwili: makabra w Australii, na pokładzie 160 pasażerów. Nie było szans, są ofiary i ranni [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Na irlandzkie wybrzeże wyrzucony został przez silne fale statek widmo, który przez ostatnie dwa lata pływał bez załogi. Lokalne władze wystosowały apel, by nikt się do niego nie zbliżał.

Natura bywa zaskakująca i bezlitosna

Statek widmo, który został wyrzucony na brzeg, jest tak naprawdę 77-metrowym frachtowcem MV Alta. We wrześniu 2 lata temu wypłynął z Grecji, a jego celem było Haiti, jednak doszło do uszkodzenia. 20 dni dryfował po Oceanie Atlantyckim wraz z załogą.

Ostatecznie ludzie zostali uratowani przez amerykańską straż przybrzeżną, jednak maszyny nie udało się w żaden sposób zatrzymać. Ostatnie dwa lata jako statek widmo pływała sama po wodach, a nikt nie potrafił precyzyjnie namierzyć jej położenia. Jak relacjonuje Corkbeo.ie, po raz ostatni widziano ją u wybrzeży Afryki w sierpniu 2019 roku.

Statek widmo uderzył w irlandzkie wybrzeże

Jak przekazały media, MV Alta uderzył w brzeg niedaleko wsi Ballycotton w niedzielę popołudniu. Straż Przybrzeżna cały czas go obserwuje, jest bowiem zagrożenie, że zacznie z maszyny wyciekać olej napędowy. Rada Hrabstwa Cork dyskutuje właśnie nad rozwiązaniem niecodziennego problemu.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
2. Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. zł

Władze apelują również do mieszkańców i turystów, by nie zbliżali się do wraku. Nie wiadomo w jakim jest stanie, stanowić więc może potencjalne niebezpieczeństwo. Jak relacjonuje The Irish Times, trwają również dyskusje nad tym, do kogo należy okręt. Część dokumentów ma sugerować, że pływał pod panamską banderą, pojawiają się jednak również informacje, że właścicielem wraku może być Tanzania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małżeństwo postanowiło się rozstać po 19 latach razem. Po rozwodzie żona dostała od męża list, który wywołał u niej ciarki
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc
  4. Najwyższy alarm w europejskim mieście. Gigantyczne zagrożenie koronawirusem
  5. Ogromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyje
  6. Gwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł