natura DennisScreen/Ventusky.com

Pilne ostrzeżenia IMGW dla Polski. Potężny Dennis wkrótce uderzy, ogromne niebezpieczeństwo

Natura jest w ostatnim czasie wyjątkowo surowa zarówno dla Polski, jak i całej Europy. Lada chwila w nasz kraj uderzy niż Dennis, IMGW wystosowało pilne ostrzeżenia dla mieszkańców.

Natura bywa nieprzewidywalna, a w skrajnych momentach trudno z nią walczyć. Niestety nie wszystkie miejsca w Europie uporały się już ze skutkami orkanu Sabina, a już nadciąga kolejne, ogromne niebezpieczeństwo. Niż Dennis określany jest przez media jako najpotężniejszy huragan w tym sezonie.

Zwykły gest w Polsce, stosuje go każdy. Za granicą możesz dostać w zęby, gdy go pokażeszZwykły gest w Polsce, stosuje go każdy. Za granicą możesz dostać w zęby, gdy go pokażeszCzytaj dalej

Jak podają synoptycy, niebezpieczeństwo przyjdzie już w weekend. 15 i 16 lutego mają być wyjątkowo niebezpiecznie, a wszystko rozpocznie się w sobotnie popołudnie. Dennis zbliża się znad Atlantyku, a zbliża się do naszego kraju z północnego zachodu.

Natura nie jest łaskawa

Po serii tragedii wywołanych Sabiną, nadchodzi kolejne niebezpieczeństwo. Instytut Met Office przekazał, że niż przemieszcza się w kierunku Polski od piątku. Na szczęście najgroźniej będzie w krajach Beneluksu, UK oraz Francji, nie oznacza to jednak, że u nas będzie bezpiecznie. Na morzu wiatr osiągnąć może nawet zawrotne 200 km/h, a w Europie Zachodniej do 140 km/h.

Synoptycy ostrzegają Polaków szczególnie przed silnym oraz porywistym wiatrem. Może on atakować z zaskoczenia, gdyż towarzyszyć mu będzie wyjątkowo ciepłe powietrze, które może uśpić czujność. W związku z tym zaskoczą nas również termometry - może się na nich pojawić nawet do 20 stopni Celsjusza.

- Kolejny gwałtowny niż nad Polską. Groźne porywy wiatru, niskie ciśnienie i... wysokie temperatury. Zachowajmy ostrożność, unikajmy niebezpiecznych miejsc narażonych na oddziaływanie wiatru i nie wychodźmy bez potrzeby z domu - przekazało IMGW.

Silny wiatr zgodnie z ostrzeżeniami może doprowadzić do przerw w dostawach prądy oraz gwałtownego spadku ciśnienia. Wszystkie osoby wychodzące z domów powinny być ostrożne i świadomego tego, że wiatr może podrywać przedmioty do lotu oraz łamać gałęzie drzew, które spadając stwarzają niebezpieczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Erupcja wulkanu, wszystko się nagrało. Słup dymu sięgał 2 kilometrów [FILM]
  4. Turysta nie żyje. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Europie
  5. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
  6. Wielka tragedia, dzieci nie miały szans na przeżycie. 13 podopiecznych zmarło w domu dziecka, TVP przekazała wiadomość o smutnych wydarzeniach za granicą

Źródło: Popularne

Następny artykuł