natura europaTurysci.pl

Europa musi przygotować się na kolejny cios, nadciąga Dennis. Nie żyją dwie osoby, a niestety jeszcze nie koniec

Natura niestety nie ma litości dla Europy. Ciara wyrządziła gigantyczne szkody, a teraz okazuje się, że to dopiero początek. Już wkrótce w Stary Kontynent uderzy kolejny sztorm.

Natura w ostatnich dniach zdecydowanie nie jest łaskawa. Huragan Ciara spowodował ogromne zniszczenia w wielu krajach. Tysiące ludzi zostało odciętych od prądu, powalone drzewa tarasowały drogi, a gwałtowny wiatr niszczył budynki i zrywał dachy. Teraz niestety okazuje się, że to jeszcze nie koniec.

Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieHuragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieCzytaj dalej

Meteorolodzy właśnie wystosowali ostrzeżenie, bowiem już w najbliższy weekend w Europę uderzy kolejny sztorm. Szczególnie zagrożona jest Wielka Brytania, ale odczuć go mogą również inne państwa. W skutek Ciary w UK zmarły dwie osoby - mężczyzna, na którego samochód spadło powalone drzewo oraz drugi, którego przygniotła zerwana przez wiatr gałąź.

Natura szykuje kolejne uderzenie w Europę

Spora część Europy nadal usuwa skutki huraganu Ciara, który uderzył w niedzielę. Służby pracują na pełnych obrotach, lecz niestety okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Już w najbliższą sobotę w wybrzeże UK uderzy sztorm Denis.

Poinformował o nim instytut meteorologiczny Met Office. Pocieszeniem jest to, że nie powinien być aż tak silny jak Ciara, jednak w jego przypadku prędkość wiatru również może wynosić około 100 km na godzinę, co może stanowić znaczne niebezpieczeństwo.

Przewiduje się, że kolejny sztorm znów może spowodować przerwy w dostawie prądu oraz chaos komunikacyjny wynikający z drzew i gałęzi spadających na drogi czy tory. Na terenach przybrzeżnych zagrożeniem będą potężne fale, a obszary powodziowe niestety zmierzyć się będą musiały z intensywnymi opadami deszczu i wylewającymi rzekami.

Ostrzeżenia meteorologiczne w Polsce

W naszym kraju IMGW wydało dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego oraz zachodniopomorskiego.

Silnego wiatru spodziewać się można aż do godziny 20:00. W porywach wiać może nawet do 80 kilometrów na godzinę. Warunki pogodowe spowodować mogą znaczne straty materialne, a w skrajnych przypadkach stanowić mogą nawet zagrożenie życia i zdrowia, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym podczas przebywania na zewnątrz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Nietypowe objawy braku witaminy B12. Jej niedobór powoli niszczy ciało
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Źródło: Onet

Następny artykuł