natura wybrzeżeFot. Pexels/Mohammed Ismael Majeed/zdjęcie poglądowe

"Krwawy strumień" na plaży. Wielu boi się, że to ostrzeżenie od natury

Natura w końcu dała znać człowiekowi, że powinien bardziej uważać? Na jednej z plaż nad Morzem Kaspijskim pojawił się złowieszczo wyglądający, "krwawy" ślad. Prawda o nim jest zaskakująca.

Natura ma powody, by mieć dość ludzi. Zanieczyszczamy środowisko na wiele sposobów, a niektóre z nich są naprawdę karygodne. Na plaży na wybrzeżu Morza Kaspijskiego w Kazachstanie pojawił się "krwawy" ślad, którzy wielu odebrali jako ostrzeżenie od matki natury.

Rozwód w rodzinie królewskiej, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekłaRozwód w rodzinie królewskiej, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekłaCzytaj dalej

Prawda o nim jest jednak dużo bardziej prozaiczna, choć trzeba przyznać, że wygląda intrygująco i może wywoływać niepokój. Woda na brzegach jest rzeczywiście krwistoczerwona, a taki widok jest rzadkością.

Natura dała popis na plaży

Do nietypowej sytuacji doszło na plaży niedaleko miejscowości Aktau w Kazachstanie. Czerwona ciecz, która pojawiła się na wybrzeżu, rzeczywiście mogła niektórym przypominać strumień krwi. Wytłumaczenie tego zjawiska jest jednak o wiele bardziej prozaiczne, choć rzeczywiście natura maczała w tym palce.

Jak twierdzi biolog, cytowany przez rosyjskie media, za ten niezwykły wygląd odpowiadają okrzemki, które żyją w tej wodzie. Nie jest ona w żaden sposób szkodliwa dla człowieka, a jedynie jej wygląd może być odpychający.

- Nawet jeśli nie jest to nic groźnego, z morzem dzieje się coś złego - cytuje jednego z internautów Onet.

Mieszkańcy Aktau są mimo wszystko przekonani, że to natura daje znak ludziom, że przez naszą działalność Ziemia powoli umiera.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularnym produktem. Każdy może mieć go w kuchni
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Onet

Następny artykuł