natura odwołują lotyFot. Twitter/@windyforecast

Masowo odwołują loty, sytuacja jest tragiczna. Żywioł za granicą uderzył

Natura przyczyniła się do wyjątkowo trudnej sytuacji w Korei Południowej. Niszczycielski żywioł dokonał ogromnych szkód na terenie kraju. Z powodu niebezpiecznych zjawisk postanowiono podjąć decyzję o masowym odwoływaniu lotów. Uderzenia tajfunu odczuły tysiące gospodarstw. Wcześniej przeszedł jeszcze przez Japonię.

Natura doprowadziła do potężnych strat materialnych i odwołania wielu lotów w Korei Południowej. Przez kraj przeszedł niszczycielski tajfun, którego uderzenie odczuły tysiące gospodarstw. Żywioł wcześniej przeszedł również przez Japonię, gdzie kilkadziesiąt osób zostało rannych. Służby meteorologiczne przesłały mieszkańcom pilne ostrzeżenia. To już kolejna klęska w ciągu kilku tygodni.

Potężny żywioł na południu Europy. Niszczy wszystko, co spotka na drodzePotężny żywioł na południu Europy. Niszczy wszystko, co spotka na drodzeCzytaj dalej

W poniedziałek 7 sierpnia tajfun przeszedł przez Koreę Południową, niszcząc budynki i drogi. Wcześniej żywioł uderzył także w południową Japonię, gdzie obrażenia odniosło 20 osób. W wyniku działania niszczycielskiej siły tysiące gospodarstw pozostało bez prądu. Obecne warunki nie umożliwiają przeprowadzania lotów. Służby meteorologiczne ostrzegają przed "ulewnymi deszczami i wichurami", jak informuje Polskie Radio.

Natura uderza w Koreę Południową. Tajfun Haishen powoduje potężne straty.

Służby w Południowej Korei ostrzegły przed niebezpieczeństwami, jakie przyniosła nautra. W poniedziałek 7 sierpnia Tajfun Haishen uderzył z prędkością 126 km/h, wdzierając się na ląd w jednym z portowych miast. Tym razem ogromne szkody poniosła miejscowość w południowo wschodniej części kraju Ulsan. Jak informuje Polskie Radio, to już 3 tajfun w ciągu kilku tygodni. Satelitarne zdjęcia pojawiły się na Twitterze @windyforecast.

Synoptycy przewidują, że natrua będzie coraz łagodniejsza. Z prognóz specjalistów wynika, że słabnący tajfun w ciągu najbliższych 24 godzin najprawdopodobniej zmieni się w burzę tropikalną. Zalane drogi okazały się znacznym utrudnieniem dla jeżdżących samochodów. Podobne problem pojawiły się w miastach Busan, Sokcho i Gangneung. Służby ratunkowe pracowały w terenie, usuwając powalone drzewa, uszkodzone znaki drogowe oraz inne konstrukcje. Z powodu bardzo trudnych warunków odwołano łącznie co najmniej 318 lotów. Zdecydowano również o zamknięcu, niektórych mostów i odcinków trakcji kolejowych. Tysiące łodzi zostało przetransportowanych w bezpieczne miejsca.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
2. TVP zdecydowało się na krok, jakiego jeszcze nie było. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Chociaż natura poczyniła poważne straty, służby przywróciły już prąd do ponad 11,5 tys. z 17,6 tys. gospodarstw domowych, które zostały odcięte od energii. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pilnym alarmie pogodowym w Polsce. Pojawiły się ostrzeżenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł