natura ocean z bąbelkamiScreen/youtube/The University of Texas Jackson School of Geosciences

Niezwykłe, ocean zamienił się w "szampana". Wideo fascynuje, wygląda przedziwnie

Natura zaskakuje nas na każdym kroku i tak też się stało tym razem. Przez wulkan ocean zamienił się w płyn z bąbelkami, a nagranie robi niesamowite wrażenie.

Natura bywa zaskakująca, a wiele jej sekretów wciąż nie ujrzało światła dziennego. Naukowcy robią wszystko, by poznać wszystkie jej zależności, jednak wciąż pojawiają się nowe ciekawostki. Tak stało się również teraz u wybrzeży Filipin, a niezwykłe miejsce okrzyknięto nazwą Soda Spings. Ocean zaczął tam przypominać musującego szampana, wszędzie widać bąbelki, a związane jest to z aktywnością wulkaniczną.

Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobietyPoruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobietyCzytaj dalej

Zaskakująca i fascynująca natura

Naukowcy odkryli, że na głębokości około 60 metrów zauważyć można mnóstwo bąbelków. Od razy przywodzi to na myśli skojarzenia z szampanem, lecz tym razem mamy styczność z prawdziwą potęgą natury, a nie zabawą sylwestrową.

Aktywność znajdującego się niedaleko wulkanu sprawia, że gazy uwalniane są do wody. Naukowcy przypuszczają, że może się to odbywać przez pęknięcia w skale, jednak trudno tę wersję potwierdzić, bowiem zbadanie dokładnie tego terenu jest niezwykle trudne. Aparaty głębinowe do prawidłowych odczytów potrzebują większej głębokości, a nurkowie nie są w stanie samodzielnie przeprowadzić badań na tym poziomie. Szacuje się jednak, że stężenie CO2 w tym miejscu może być jednym z najwyższych na naszej planecie.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki turystów popełniają jeden błąd, a później gorzko żałują. Można stracić ogromne pieniądze
2. PILNE: Pilne oświadczenie polskiego ministra zdrowia w sprawie koronawirusa

Naukowcy podkreślają, jak niesamowita jest natura- niedaleko tego miejsca znajduje się bowiem okazała i przepiękna rafa koralowa. To dowód na to, że przyroda poradzi sobie nawet w skrajnie trudnych warunkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez lata więził ją w piwnicy, gwałcił i maltretował, a na piętrze wiódł normalne życie. Zdjęcia jej "więzienia" przyprawiają o ciarki
  2. Przenigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu ziemniaków. Nie wiesz o 4 bardzo cennych zastosowaniach
  3. Najmroczniejszy zamek w Polsce, legenda przyprawia o ciarki. 13-latka miała w nim posunąć się do najgorszego
  4. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
  5. Szczyt zażenowania, na gorszego pasażera w samolocie nie można trafić. Prawdziwa męczarnia
  6. Były reprezentant Polski trafi do więzienia. Skazano także byłego prezesa klubu Ekstraklasy

Źródło: YouTube

Następny artykuł