Natura z niewyobrażalnym ciosem.Fot. pikist.com/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Ogromny statek nagle po prostu zniknął. Na pokładzie byli ludzie i wiele zwierząt

Natura przyczyniła się do katastrofy statku, który przewoził tysiące “pasażerów”. Na drugiej półkuli trwa akcja poszukiwawcza, chociaż i tutaj przyroda krzyżuje szyki zespołom ratunkowym. Co ważne, już teraz służby podały szacowaną liczbę osób przebywających na pokładzie w momencie tragedii.

Natura uderzyła w transportowiec, który kursował między Australią a Japonią. Rejs miał na celu przewiezienie aż 5800 sztuk bydła. W wyniku tajfunu zespoły ratunkowe poszukują 43 członków załogi.

Makabra, stanął w płomieniach, ogromny cios. Makabra, stanął w płomieniach, ogromny cios. "Wygląda na podpalenie"Czytaj dalej

Natura kontratakuje. Dramat na wschodzie

Jak podaje redakcja O2, do zdarzenia doszło we wtorek, 1 września. Australijski okręt Gulf Livestock 1 miał zawinąć do chińskiego portu Jingtang 4 września, a transport bydła przeznaczony był na rynek japoński. Niestety, natura przeważyła na powodzeniu rejsu - w jednostkę uderzył ogromny tajfun i najprawdopodobniej całkowicie pochłonął załogę wraz z inwentarzem.

Natura przyczyniła się do zaginięcia lub nawet śmierci m.in. dwóch Australijczyków, dwóch Nowozelandczyków oraz 39 obywateli Filipin. Jednostka transportowała bydło z Nowej Zelandii do Japonii (z dokowaniem w chińskim Jingtang). Po zerwaniu połączenia z Gulf Livestock 1 zespoły ratunkowe ruszyły z akcją poszukiwawczą. Co ważne, równolegle podobne procedury podjęły służby z rejonów afrykańskiego Mauritiusa.

Dramatyczna akcja ratowników. Natura krzyżuje plany służb

Według ustaleń O2 zespoły ratunkowe ruszyły do akcji wczoraj (środa, 2 września), chociaż przedstawiciele służb nie są w stanie podać efektów całej interwencji. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że medycy znaleźli przynajmniej jednego członka załogi, jednak w dalsze kroki uniemożliwia sama natura oceanu w okresie tajfunowym. Głos w sprawie zabrał przedstawiciel rządu w Nowej Zelandii.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Nowe zasady dotyczące kwarantanny wchodzą w życie
2. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje
3. Ważny komunikat Lidla, wystarczy spełnić jeden warunek, aby skorzystać. Klienci są zachwyceni

- Mam wielką nadzieję, że cała załoga na pokładzie jest bezpieczna. Moje myśli są z ich rodzinami - mówił cytowany przez O2 nowozelandzki minister rolnictwa, Damien O'Connor.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarny sportowiec. Przed śmiercią wykryto u niego COVID-19
  2. Podchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży probelm
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest

Źródło: O2

Następny artykuł