natura amanda uderzyłaTurysci.pl

10 osób zginęło, wprowadzono pilny stan wyjątkowy. Amanda uderzyła, tragiczna wiadomość ze świata

Natura bywa bezlitosna i nieprzewidywalna. Choć kłopoty zwiastowano już dawno, nikt nie przypuszczał, że skutki będą aż tak tragiczne. Ogłoszono stan wyjątkowy, 10 osób nie żyje.

Natura niestety w wielu miejscach świata pokazuje w ostatnim czasie swoją potęgę. Indie zmagały się z silnym cyklonem, a Szwecja narzeka na gigantyczną suszę, o krok od której była również Polska. Niestety okazuje się, że na tym się nie skończyło, bo w niedzielę tropikalny sztorm Amanda uderzył w wybrzeże Salwadoru. Niestety skutki są opłakane.

Kolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nieKolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nieCzytaj dalej

Natura dała o sobie znać. Wielkie straty w Salwadorze

Jak podaje Free Malaysia Today, sztorm z pełną siła uderzył w niedzielę. Wcześniej było zapowiadane niebezpieczeństwo związane ze zmianami pogodowymi, jego siła i skala jednak była zadziwiająca. Jego konsekwencjami była ogromna awaria zasilania oraz powódź. Prezydent Nayib Bukele, widząc potężne straty i zniszczenia, zadecydował o wprowadzeniu na 15 dni stanu wyjątkowego.

Ten pilnie wprowadzony, specjalny okres, ma pomóc w uporaniu się ze skutkami sztormu oraz burzy, która następnie przeniosła się aż nad Gwatemalę. Niestety w Salwadorze zmarło w wyniku sztormu aż 10 osób, a około 1200 pozostało bez dachu nad głową. Zgodnie z przekazami medialnymi, zniszczonych zostało około 900 domów, a wiele pojazdów zostało pochłoniętych przez zapadliska. W szczególnie poszkodowanych regionach wraz ze służbami na pomoc ruszyli również żołnierze, by ratować poszkodowanych ludzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Wicepremier powiedziała o wakacjach, nie ma już złudzeń. Nie jest dobrze
2. Nie G7, a nawet już nie G8. Jest pomysł rozszerzenia wpływowej grupy państw, wiemy o jakich członków

Jak określili meteorolodzy, deszcz utrzymywać się tam ma do poniedziałku, istnieje jednak wciąż ryzyko wylania rzek. Z tego powodu tamtejsze Ministerstwo Środowiska wydało ostrzeżenia dla ludzi, które dotyczą zarówno powodzi, jak i lawin błotnych oraz spadających gruzów na terenach przybrzeżnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senior pokazał wycinek swojej emerytury. Łzy same napływają do oczu, nie da się przeżyć
  2. Uratowała mopsa przed śmiercią. W jego nietypowym wyglądzie zakochały się miliony osób
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości

Źródło: Free Malaysia Today

Następny artykuł