nastolatek nie posłuchałPixabay MartisFuksu

17-latek w centralnej Polsce nie posłuchał zakazu podczas wakacji. Nie żyje

Nastolatek podczas wypoczynku wakacyjnego nie podporządkował się panującemu zakazowi. Chłopak zlekceważył środki bezpieczeństwa i poniósł tragiczne konsekwencje. Dramatyczne wydarzenie miało miejsce w województwie łódzkim. To już kolejna smutna wiadomość niedługo po zakończeniu roku szkolnego w Polsce.

Nastolatek wypoczywał nad wodą wraz z grupą młodych osób. Młodzież przebywała nad zalewem w Miedznej Murowanej w województwie łódzkim, korzystając z pierwszych dni wakacji. Na terenie całego zbiornika wodnego obowiązuje jednak zakaz kąpieli. Dwóch chłopców jednak zbagatelizowało środki bezpieczeństwa i weszło do wody. Później sytuacja wymknęła się spod kontroli. Do tego dramatycznego wydarzenia doszło 28 czerwca po godzinie 18:00.

Zakażona osoba w InterCity. Sanepid poszukuje pasażerów dwóch składówZakażona osoba w InterCity. Sanepid poszukuje pasażerów dwóch składówCzytaj dalej

Niestety nastolatek poniósł tragiczne konsekwencje. Niedługo po tym, jak wszedł do wody, sytuacja wymknęła się spod kontroli i 17-letni chlopak utonął. Tonąć zaczął również jego kolega, jednak miał więcej szczęścia. Na miejscu dramtycznych wydarzeń zjawili się policjanci, strażacy i płetwonurkowie. W trakcie poszukiwań udało się wyłowić ciało nastolatka i rozpoczęto reanimację. Niestety na ratunek było za późno. Przywracanie akcji serca nie przyniosło efektów i stwierdzono zgon 17-latka.

Województwo łódzkie: nastolatek utonął w zalewie

Nastolatek, który zlekceważył zakaz kąpieli w zalewie w Miedznej Murowanej w województwie łódzkim, jest dramatycznym przykładem konsekwencji, jakie może ponieść każdy, kto zbagatelizuje niezbędne środki bezpieczeństwa. Chociaż służby ratunkowe szybko rozpoczęły akcję poszukiwawczą, na ratunek było już za późno. Więcej szczęścia miał jego kolega, który został zauważony przez kajakarza. Ten natomiast pomógł młodemu chłopakowi wrócić na brzeg. O ostrożność zaapelowała asp.szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

- Wakacje, słoneczna pogoda to dobre okoliczności do wypoczynku, szczególnie nad wodą. Zawsze jednak należy zachować zdrowy rozsądek. Czasami bowiem taki beztroski wypoczynek może skończyć się tragicznie. Nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek - to zapewni nam bezpieczeństwo! - słowa asp. szt. Barbary Stępień z Komenty Powiatowej Policji w Opocznie cytuje portal o2.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media
2. Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemów

Niestety nastolatek to niejedyna osoba, która utonęła od początku wakacji. Policja i ratownicy mierzą się z tym problemu co sezon, chociaż przed okresem wypoczynkowym apelują do Polaków o ostrożność i odpowiednie zachowanie. Przypominamy, że nie powinniśmy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu ani innych środków odurzających. Niebezpieczeństwem jest również decydowanie się na pływanie w zbiornikach dzikich i niestrzeżonych. Niedawno w jednym z naszych artykułów pisaliśmy o niepokojących statystykach dotyczących tegorocznych wakacji, które dopiero się rozpoczęły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarabia Robert Lewandowski? Chodzi o niewyobrażalnie duże pieniądze, Polak dostaje prawdziwe kokosy
  2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło: o2.pl

Następny artykuł