Turysci.pl
airport-g49e1f2087 1280

fot. Pixabay/ valdazf

Największy samolot świata zniszczony. Jest potwierdzenie ministra spraw zagranicznych Ukrainy

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Największy samolot świata AN-225 „Mriya” został zniszczony - poinformował na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba. Maszyna spłonęła w wyniku ataku rosyjskiej armii na lotnisku Hostomel pod Kijowem.

Lotnisko Hostomel pod Kijowem było jednym z pierwszych celów rosyjskich wojsk. Do ataku na port doszło w nocy 25 lutego. Wkrótce pojawiły się przypuszczenia, że wskutek ataku mogło dojść do zniszczenia samolotu AN-225 „Mriya”, który był ukryty w hangarze.

european-union-g10873c31e 1280

Unia Europejska zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów

CZYTAJ DALEJ

Największy samolot świata zniszczony

Informację o zniszczeniu samolotu potwierdził właśnie minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, który opublikował na Twitterze specjalny komunikat.

- Był to największy samolot świata, AN-225 „Mriya” (po ukraińsku „Sen”). Rosja mogła zniszczyć naszą „Mriję”. Ale nigdy nie zdołają zniszczyć naszego marzenia o silnym, wolnym i demokratycznym państwie europejskim. Zwyciężymy - przekazał za pośrednictwem Twittera Dmytro Kuleba

Reporter The Kyiv Independent Illia Ponomarenko przekazał, że największy samolot transportowy na świecie, wraz z kilkoma innymi gigantycznymi odrzutowcami zaparkowanymi w Hostomelu, został zniszczony podczas rosyjskiego ataku na lotnisko.

An-225 Mrija był to największy i jednocześnie najcięższy samolot w historii. Zbudowano go w zakładzie O.K. Antonowa w Kijowie, tylko w jednym egzemplarzu (budowy drugiego nie ukończono).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Twitter

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >