nagranie z Morza CzerwonegoFot. twitter.com/@TheOnlyTruthInc

Wskoczył do wody, wszystko nagrali. W sieci rozpętała się burza

Nagranie przedstawiające odważnego mężczyznę i ogromne zwierzę wywołało niemałe poruszenie. Jego wyczyn jest jednocześnie podziwiany i potępiany. Jedna kwestia pozostaje jednak bezsporna - aby to zrobić, potrzeba niebywałych umiejętności.

Nagranie z łodzi pojawiło się na Twitterze i momentalnie dotarło do tysięcy osób na całym świecie. Mężczyźni znajdowali się na Morzu Czerwonym w okolicy Yanbu w Arabii Saudyjskiej. Płynęli z niedużą prędkością, by móc się przyjrzeć napotkanym rybom. Na początku jeszcze nie wiadomo, w jakim celu zbliżają się do największych z nich.

Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludziNowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludziCzytaj dalej

Nagranie podzieliło internautów

Jeden z mężczyzn usiadł na dziobie i pochylał się nad wodą, by po chwili wskoczyć na grzbiet rekina wielorybiego. Udaje mu się za pierwszym razem i już po chwili płynie wraz z rybą, trzymając ją za płetwę grzbietową. Po tym, w jaki sposób to zrobił, można przypuszczać, że nie był to pierwszy raz, gdy korzystał z takiej rozrywki. Rekiny wielorybie są największymi rybami na świecie, a długość ich ciała może osiągnąć 12 m, a czasem nawet 18 m długości.

Na nagraniu słychać jeszcze głosy kolegów, którzy krzyczą do niego, by uważał na siebie, bo rekin może go połknąć. Nie jest to tak naprawdę możliwe, ponieważ ten gatunek żywi się planktonem. Tak duża zdobycz jak człowiek nie jest mu do niczego potrzebna. Rekin wielorybi może żyć aż 70 lat, chociaż czasem bywa poławiany na mięso, które osiąga wysokie ceny.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?
2. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro
3. Waloryzacja emerytur 2021. Przyszłoroczne podwyżki mogą być kompletnym rozczarowaniem, będą zmiany?

Część osób komentujących nagranie była zachwycona wyczynem mężczyzny. Znaleźli się nawet tacy, którzy koniecznie chcą spróbować takiej przejażdżki. Spora grupa nie była jednak zadowolona i wskazała, że ten gatunek jest pod ochroną. Domagający się ukarania mężczyzny nie doczekali się jednak na razie odpowiedzi ze strony władz.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza
  2. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  3. Ogłaszają alarm w mieście na polskiej granicy. Co się dzieje?
  4. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  5. Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji
  6. Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upiecze

Źródło: Twitter

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł