nagranie z otwarcia trumnyFot. twitter.com/@Psychedelic Art/ screen

Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech

Nagranie z otwarcia wieka trumny wzbudziło ogromne zainteresowanie. W środku spoczywa mumia, jakiej nikt się nie spodziewał. To wielkie odkrycie pozwoli wejrzeć do starożytnego świata.

Nagranie udostępnione przez archeologów zachwyciło wszystkich. Po odkryciu 59 drewnianych trumien w Sakkarze podjęto decyzję o sprawdzeniu, co kryje się w środku. Ponieważ z zewnątrz wyglądały bardzo dobrze, spodziewano się równie dobrego stanu zachowania mumii spoczywającej wewnątrz. Badacze nie zawiedli się, a widzowie patrzyli jak zahipnotyzowani.

Polsat donosi. Gowin się wygadał. Wiemy, co z podróżowaniem po Polsce 1 listopadaPolsat donosi. Gowin się wygadał. Wiemy, co z podróżowaniem po Polsce 1 listopadaCzytaj dalej

Nagranie szybko rozeszło się w sieci

Sakkara była ogromnym cmentarzem dla mieszkańców Memfis. W związku z wysoką rangą tego miasta, zamieszkiwało je wielu dostojników i kapłanów, którzy po śmierci pragnęli wspaniałego pochówku, na jaki było stać nielicznych. Rzeźbione i malowane trumny, które niedawno zostały odkryte, należą właśnie do nich. Wszyscy byli ciekawi, co znajduje się w środku.

W sobotę 03 października jedna z trumien została otwarta po raz pierwszy od czasu jej zapieczętowania, a więc po ok. 2,5 tys. lat. Grupa badaczy ostrożnie podniosła wieko, a wszystko działo się na oczach publiczności. Dzięki nagraniom możemy zobaczyć mumię, która zachowała się w idealnym stanie. Taki widok był rzadkością w przypadku faraonów, których groby często były plądrowane.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczna sytuacja na północy Polski. Wszystko wymyka się spod kontroli. Będzie tylko gorzej, najbardziej ucierpi turystyka
2. Listonosz nie będzie mógł dostarczyć emerytury w żółtej i czerwonej strefie? Jest stanowisko prezes ZUS
3. Morawiecki potwierdził, możliwy stan wyjątkowy w Polsce. Wszystko zależy od jednego. Złe wieści dla Polaków i turystów

Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności poinformowało, że znalezione trumny trafią na wystawę do Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie, gdzie będą mogli je podziwiać wszyscy zainteresowani. Sądząc po ilości odsłon filmów na Twitterze można sądzić, że chętnych do obejrzenia znalezisk z bliska nie zabraknie. Jeden z nich został udostępniony przez użytkownika Psychedelic Art.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ktoś go porzucił na ulicy. Kiedy przyjechali ratownicy, takiej reakcji psa się nie spodziewali
  2. Poważna awaria w banku Santander. Klienci nie mają dostępu do pieniędzy
  3. WHO nie pozostawiło suchej nitki na polskim rządzie. "Sytuacja jest dramatyczna". Ewenement na skalę światową
  4. Ujawnił ostatniego SMSa Anny Przybylskiej. Łzy same cisną się do oczu. "Ilekroć widzę na mapie Gdynię, to wtedy zawsze myślę o Ani"
  5. Nie żyje legenda Gdańska. Nikt się nie spodziewał. Był symbolem walki z komunizmem i turystycznego miasta
  6. Myśleli, że znaleźli porzucone kociątko. Gdy przyjrzeli mu się z bliska, aż odskoczyli z wrażenia, nie mogli się bardziej mylić

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł