Nagranie ze mszy świętej w BejrucieTwitter.com/JeanMoussa

Transmitowali mszę w tv, gdy doszło do gigantycznego wybuchu. Tragiczne nagranie z Bejrutu

Nagranie, które pojawiło się w mediach społecznościowych, pokazuje niesamowity dramat. W telewizji pokazywano mszę świętą. W tym czasie w libańskim porcie doszło do wielkiego wybuchu. Jak pisze dziennikarka, "tak wygląda apokalipsa".

Nagranie z wtorkowej mszy świętej w Bejrucie, stolicy Libanu. Była ona emitowana w telewizji. Robiono to z powodu epidemii koronawirusa i w ten sposób dbano o bezpieczeństwo wiernych, którzy mogli uczestniczyć w mszy, nie wychodząc z domu. W czasie nabożeństwa doszło do wybuchu w porcie. Na ekranie można było zobaczyć ten tragiczny moment.

Wielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołemWielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołemCzytaj dalej

Nagranie z mszy świętej w Bejrucie. Dramat

Film zamieściła na Twitterze Jenan Moussa, dziennikarka i reporterka przebywająca w Libanie, która pracuje dla arabskiej telewizji Arabic Al-Aan TV. - Z powodu Covid-19 tę mszę transmitowano w telewizji, aby wierzący mogli w niej brać udział z domu. Potem w Bejrucie nastąpiła eksplozja. "Straszne" - podpisała nagranie. Jak skomentowała dziennikarka Rayane Moussallem, "tak wygląda apokalipsa".

Do wybuchu w procie libańskiej stolicy doszło we wtorek po południu. Eksplodowała saletra amonowa. W magazynach przechowywano 2 750 ton tej substancji. Według informacji podanych przez Czerwony Krzyż w Libanie zginęło minimum 100 osób, ale podejrzewa się, że ofiar będzie jeszcze więcej.

Dzisiaj grzeje: 1. Cezary Pazura pokazał "typowego turystę nad Bałtykiem". Ostro, miał rację?
2. Emerycie, jesteśmy pewni twojego uśmiechu. Znamy już kwotę kolejnej trzynastki, suma jest konkretna

Fala uderzeniowa była tak silna, że doprowadziła do zniszczeń nawet w kilku dzielnicach miasta. Powybijała szyby, wyrwała drzwi, a nawet oberwała balkony. Prezydent kraju Michel Aoun ogłosił, że powinien zostać wprowadzony dwutygodniowy stan wyjątkowy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłe odejście z Kanału Sportowego. Szeregi redakcji opuszcza jeden ze współtwórców projektu
  2. Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy w strasznych warunkach

Źródło: gazeta.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł