muzyka znana piosenkarka nie żyjeFot. unsplash.com/@noonchaka

Nie żyje ikona muzyki. Fani nie mogą uwierzyć. Smutne wieści z zagranicy

Muzyka właśnie straciła jedną ze sławnych piosenkarek. Tragiczna wiadomość dotarła do nas w czwartek i zasmuciła wszystkich fanów. Chociaż w ostatnich latach nie słyszeliśmy jej głosu, teraz mamy świadomość, że już nigdy nie zaśpiewa.

Muzyka Juliette Gréco przez kilkadziesiąt lat zachwycała fanów na całym świecie. Wybitna piosenkarka i aktorka urodziła się 7 lutego 1927 r. w Montpellier i juz jako dziecko wraz ze swoimi rodzicami działała we francuskim ruchu oporu w czasie II Wojny Światowej. Później osiadła w Paryżu, gdzie gdzie szybko zaczęła odnosić sukcesy artystyczne jako pieśniarka.

Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z EuropyKlamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z EuropyCzytaj dalej

Muzyka była dla niej wszystkim

Kompozytorami jej utworów byli m.in. znany jazzman Miles Davis i Joseph Kosma. Teksty do ich muzyki pisali: poeta Jean Cocteau i Jean Paul Sartre. Dzięki współpracy tych artystów powstało wiele przebojów, które uzyskały światowy rozgłos. Na scenie zawsze prezentowała się w długiej czarnej sukni i w rozpuszczonych czarnych włosach. Jej wizerunek podkreślał charakter nowego ruchu filozoficznego - egzystencjalizmu.

Gréco była częstym gościem w kawiarni Saint Germain, w której spotykała się polityczna i filozoficzna bohema. To tam poznała Jeana Cocteau, który zaproponował jej niewielką rolę w filmie „Orfeusz” w reżyserii Darryla F. Zanucka. To był przełomowy krok w jej karierze, który pozwolił na częstsze pojawianie się na ekranie. Jedną z najsłynniejszych ról, które zagrała, był Belfegor, czyli upiór z Luwru.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strach i krzyki na pokładzie samolotu. Służby wkroczyły do akcji
2. Pieniądze miały trafić przede wszystkim do ofiar przestępstw i ich rodzin. Ostatecznie skorzystał Tadeusz Rydzyk
3. Lech Wałęsa nie próżnuje. Wybrał się na bajeczne wakacje. Co za luksusy

Juliette Greco zmarła w środę, 23 września w wieku 93 lat, o czym poinformowała jej rodzina w oficjalnym oświadczeniu. Ostatnie lata życia nie były łatwe dla francuskiej gwiazdy. W 2016 roku przeszła udar mózgu, który zakończył jej długoletnią karierę. W tym samym roku straciła również jedyną córkę Laurence-Marie. Zmarła w swoim domu w Ramatuelle.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka żebrała na ulicy o jedzenie. Mężczyzna postanowił ją śledzić, osłupiał gdy poznał prawdę
  2. Naukowcy aż osłupieli, gdy zobaczyli najnowsze zdjęcia. Wielka Czarna dziura zrobiła coś niezwykłego
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Wnuczek oniemiał, gdy poznał pupila babci. Miesiącami myślała, że zajmuje się kotkiem, była w ogromnym błędzie

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł