Muminki istnieją naprawdęfot. youtube.com/AEROzol/screen

Pamiętacie Dolinę Muminków? Ona istnieje naprawdę

Muminki to popularna i kultowa na całym świecie ekranizacja powieści. Tysiące osób zastanawiało się, czy Dolina Muminków naprawdę istnieje. Okazuje się, że z łatwością można odwiedzić Muminka i jego rodzinę oraz przyjaciół.

Muminki to jedna z najpopularniejszych i najbardziej kultowych postaci na świecie. Pierwsza powieść o Muminkach pt. „Małe trolle i duża powódź” została opublikowana przez Tove Jansson w 1945 roku, natomiast pierwszy komiks zaczął ukazywać się w częściach w 1947 roku w fińsko-szwedzkiej lewicowej gazecie „Ny tid”.

Ewakuacja setek mieszkańców zachodniej Polski. Operacja może zagrażać życiu i zdrowiuEwakuacja setek mieszkańców zachodniej Polski. Operacja może zagrażać życiu i zdrowiuCzytaj dalej

Popularność Muminków

Wszystkie perypetie Muminków odniosły olbrzymi sukces na arenie międzynarodowej. Tysiące czytelników zaczęło się zastanawiać, czy opisywana w książkach i komiksach Dolina Muminków istnieje naprawdę. Znalazło się nawet kilku śmiałków, którzy na własną rękę wyruszyli do Finlandii w poszukiwaniu wioski z powieści. Jak się okazuje, niedaleko Turku (Finlandia) znajduje się specjalny park rozrywki „Dolina Muminków”, gdzie można poczuć się tak, jakbyśmy odwiedzili bohaterów powieści. Natomiast w Tampere, trzecim co do wielkości fińskim mieście, mieści się prawdziwa gratka dla fanów przygód Muminków, a mianowicie Muzeum Muminków.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta przez 7 dni piła sok z kiszonych ogórków. Efekty okazały się porażające
2. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
3. Ostatnia szansa na dodatkowe 1400 zł. Zostało mało czasu, spiesz się

Atrakcje w Dolinie Muminków

17 km od Turku mieści się Dolina Muminków. Największą atrakcją parku rozrywki jest wielki, okrągły i niebieski dom, który idealnie przypomina ten, który znamy z ekranizacji Muminków. Świat Muminków jest czynny od połowy czerwca do połowy sierpnia. Poza sezonem park również jest otwarty, lecz nie spotkamy w nim pluszowych trolli, które są wielką atrakcją dla dzieci. Warto wiedzieć, że do Tursku dolecimy z Gdańska liniami lotniczymi WizzAir. Bilet kosztuje ok. 30 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani pogrążyli się w żałobie. Legenda przegrała z COVID-19, kochały go miliony ludzi
  2. Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: Wikipedia/podroze.se

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł