MSZ ostrzega przed sytuacją w Kolumbii.Fot. Unsplash.com/chuttersnap/zdjęcie poglądowe

Mocne słowa MSZ do Polaków. Wzywają do szybkiego opuszczenia jednego kraju

MZS ostrzega przed podróżami do państwa, które jest szczególnie popularne wśród miłośników mocnych wrażeń, ale też amatorów piłki nożnej. Niestety, sytuacja jest naprawdę napięta.

MSZ apeluje o ograniczenie wyjazdów do kraju niechlubnie znanego jako "Mekka dla przemytników". Wyprawy na dalekie południe należy przełożyć nie tylko ze względu na bardzo niestabilną sytuację epidemiologiczną, ale i społeczną, czy też polityczną.

Podsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstydPodsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstydCzytaj dalej

MSZ ostrzega przed wyjazdami na południe

Jak podaje redakcja Wirtualnej Polski, sytuacja w Kolumbii jest wyjątkowo niestabilna ze względu na dynamicznie rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa oraz napięte stosunki z sąsiednią Wenezuelą. Dziennikarze WP rozmawiali z Polką od pięciu lat mieszkającą w Bogocie, która potwierdza część niepokojących doniesień polskiego MSZ.

Pamela Wróblewska, z którą rozmawiali dziennikarze Wirtualnej Polski, potwierdza, że od początku lipca dobowe przyrosty zakażeń oscylują wokół 8 tys. (dane z nocy 28/ 29 lipca - 10 284 zachorowań). Co więcej, Polka na łamach WP stwierdza, że oficjalne statystyki w pełni nie oddają sytuacji w kraju. Odmrażanie gospodarki przyniosło w przypadku Kolumbii dynamiczny wzrost zachorowań, a lokalna służba zdrowia (podobnie jak sąsiedniej Brazylii) nie jest w stanie zapanować nad sytuacją. Dochodzi również aspekt społeczny, o którym ostrzega MSZ.

Polskie MSZ z pilnym apelem do turystów

Jak podaje redakcja Wirtualnej Polski, od marca kolumbijski rząd ogłosił powszechną izolację. Tym samym oprócz zamkniętych granic przerwano również działalność stadionów, siłowni, restauracji, czy barów, nie mówiąc o ruchu lotniczym (wyjątkiem są loty humanitarne). Ponadto, zdaniem polskiego MSZ, obcokrajowcy przebywający w Kolumbii mogą być “narażeni na ataki na tle ksenofobicznym”.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatyczna

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Potencjalna agresja Kolumbijczyków wobec przyjezdnych związana jest z ogromnym kryzysem w sąsiedniej Wenezuelii, gdzie lokalna gospodarka notuje największy spadek w historii kraju. Jak przyznaje Pamela Wróblewska w rozmowie z WP, ewentualna niechęć jest widoczna właśnie w stosunku do sąsiadów, a nie turystów z USA, czy Europy. Nieco bardziej radykalnie, zdaniem Wirtualnej Polski, do sprawy podchodzi MSZ, które apeluje o "jak najszybsze opuszczenie Kolumbii".

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Miał całe życie i karierę przed sobą. Niestety, nie żyje. 18-letni sportowiec został zastrzelony
  3. Już nie tylko obsceniczne żarty? Filip Chajzer nie zna żadnych granic i nie ma żadnych oporów, zrobił oraz powiedział za dużo
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Poznali szczeniaka z gepardem. Pracownicy zoo na długo zapamiętają swoją decyzję

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł