msz wirus.

MSZ i GIS ostrzega i apeluje do Polaków. Chodzi o niebezpieczny wirus z Chin

MSZ wystosowało do Polaków oficjalne ostrzeżenie oraz apel, który powinien dotrzeć do każdego turysty. Chodzi o śmiertelnie groźny wirus z Chin.

MSZ to instytucja szczególnie bliska wszystkim turystom. To stamtąd dowiedzieć się można wszystkich najważniejszych rzeczy o każdym kraju na świecie. Na stronie są informacje niezbędne dla każdego podróżnika, ale również informacje o pilnych sytuacjach o znaczeniu międzynarodowym.

9 osób nie żyje, 5 jest zaginionych, a fale są gigantyczne. Gloria sieje spustoszenie za granicą9 osób nie żyje, 5 jest zaginionych, a fale są gigantyczne. Gloria sieje spustoszenie za granicąCzytaj dalej

Właśnie takie pojawiły się teraz na stronie polskiego MSZ w związku ze śmiertelnym wirusem, który zaobserwowany został w Chinach, a w ciągu ostatnich dni zauważony już został również w wielu innych krajach. By dbać o polskich turystów, powstało specjalne ostrzeżenie oraz apel, do których każda osoba wybierająca się do Azji powinna się zastosować.

MSZ wystosowało apel do turystów ws. wirusa z Chin

- W mieście Wuhan w Chinach odnotowano serię zachorowań wywołanych koronawirusem 2019-nCoV. Podobne przypadki miały miejsce także w innych krajach. Ze względu na obchody Chińskiego Nowego Roku należy liczyć się ze zwiększonym ruchem osób w całym kraju, co może przyczynić się do dalszego rozprzestrzeniania wirusa - brzmi ostrzeżenie MSZ.

W dalszej części pojawił się również apel Ministerstwa Spraw Zagranicznych skierowany do wszystkich osób, które w najbliższym czasie wybierają się do Azji. Jednostka apeluje, by śledzić wszystkie informacje dotyczące śmiertelnie niebezpiecznego wirusa "przed podjęciem decyzji o wyjeździe w region Azji, w szczególności Azji Południowo-Wschodniej".

Ostrzega także Główny Inspektorat Sanitarny

Nie tylko MSZ zareagowało na niepokojące doniesienia dotyczące obecności nowego wirusa w Azji. Swoje zalecenia dla osób podróżujących do Chin wystosował również GIS. Zgodnie z jego poleceniami należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z osobami chorymi, "w szczególności z objawami ze strony układu oddechowego".

Ponadto zaleca się "nie odwiedzać rynków, targów lub innych miejsc, w których znajdują się żywe lub martwe zwierzęta i ptaki". Wszyscy Polacy, którzy w ostatnim czasie byli z miejscowości Wuhan i odczuwają niepokojące objawy ze strony układu oddechowego, powinni natychmiast zgłosić się do lekarza i poinformować o swojej podróży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Matka wyskoczyła z okna. Wcześniej zrobiła córce niewybaczalną rzecz
  3. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  4. Uciekł z więzienia, trafił do turystycznego raju. Strażnicy dostali wiadomość, po której opadły im szczęki
  5. MSZ i GIS ostrzega i apeluje do Polaków. Chodzi o niebezpieczny wirus z Chin
  6. Nudził się na lotnisku i wpadł na szalony pomysł gry. Pozostali pasażerowie nie mogli uwierzyć
  7. Wirus 2019-nCoV coraz bliżej Polski. Nie ma na niego lekarstwa, liczba zgonów i zarażonych szybko rośnie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł