MSZ: bez kwarantanny na Litwie i w Finlandii.Fot. pikist.com/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Stało się. Znoszą obostrzenia dla Polaków. Cudowna wiadomość

MSZ opublikować kolejną listę państw, które nie wymagają odbycia kwarantanny po przyjeździe z Polski. Jeden z rządów krajowych już teraz wprowadził w życie przepisy najnowszego rozporządzenia, a kolejne zmiany mają pojawić się w ciągu najbliższych dni.

MSZ ze Zbigniewem Rauem na czele przekazał informację o zwolnieniu Polaków z 14-dniowej kwarantanny. Turyści będą mogli bez większych problemów wjechać na teren dwóch krajów w regionie państw bałtyckich i Skandynawii.

Władze potwierdziły. Zakaz zbliżania się do popularnej polskiej plaży. Jest groźnieWładze potwierdziły. Zakaz zbliżania się do popularnej polskiej plaży. Jest groźnieCzytaj dalej

Polski MSZ: Litwa bez kwarantanny

Na oficjalnym Twitterze platformy "Polak za granicą" (za którą odpowiada m.in. krajowy MSZ), poinformowano, że od 14 września (poniedziałek) osoby wjeżdżające na teren Litwy będą zwolnione z obowiązku kwarantanny. Tym samym już dzisiaj Polacy są w stanie bez większych problemów przekroczyć granicę północnego sąsiada bez przymusu odbycia 14-dniowej samoizolacji.

Co więcej, polski MSZ zaznacza, iż wjazd na teren Litwy nie wiąże się z obowiązkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19. Ostatnie rozporządzenie rządu w Wilnie obejmuje także m.in. osoby przyjeżdżające z Niemiec, Szwecji, Bułgarii, Islandii, Liechtensteinu, Serbii oraz Kanady. Większe problemy będzie miała Polonia z m.in. Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, czy Niderlandów - te kraje nadal widnieją na liście o podwyższonym ryzyku zakażeń.

Północ bez kwarantanny. MSZ o sytuacji Finlandii

Po wcześniejszych doniesieniach o załamaniu tzw. bańki turystycznej, już teraz wileński rząd uregulował warunki wjazdu obcokrajowców. Krajowy MSZ zaznacza, iż wjazd na teren Litwy zobowiązuje turystów do udostępnienia swoich danych w Narodowym Centrum Zdrowia Publicznego (NVSC). Kwestię personaliów można uregulować za pośrednictwem formularza online. Co ważne jednak nie tylko rząd w Wilnie postanowił zwolnić Polaków z obowiązku dwutygodniowej kwarantanny.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat informuje. Znów wszystko zamykają. Premier potwierdził. Smutne wieści z zagranicy
2. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

Dzisiaj (poniedziałek, 14 września) krajowy MSZ poinformował o zwolnieniu z 14-dniowej samoizolacji również Polaków wjeżdżających na teren Finlandii. Przepisy rozporządzenia mają wejść w życie 19 września. Rząd w Helsinkach sporządzając listę, kierował się współczynnikiem: maksymalnie 25 przypadków w kraju na 100 000 mieszkańców notowanych w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. Rząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotować
  4. Potwierdzili. Mamy kolejny rekord zakażeń koronawirusem. WHO alarmuje
  5. Zenek Martyniuk rozwalił system. Tysiące Polaków nie dowierza. "Matko jedyna"
  6. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł