msz pomoc dla turystówFot. Unsplash.com/Ashley Gerlach/zdjęcie poglądowe

Jak polscy turyści mają wrócić do Polski? Jest reakcja MSZ, nie brzmi dobrze

MSZ prowadzi już działania, które mają pomóc Polakom w powrocie do kraju. Wielu ma ogromny problem, niestety wiadomości z Ministerstwa nie brzmią niestety zbyt dobrze.

MSZ bezustannie pracuje nad sposobami, które pozwolą na ściągnięcie obywateli bezpiecznie do kraju. Zawieszone loty są ogromnym problemem, wielu naszych rodaków jest na razie uwięzionych w innych krajach i czeka na decyzje, które pomogą im w tym niezwykle trudnym czasie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w rozmowie z portalem Gazeta.pl zapewniło, że trwają prace nad organizacją pomocy wszystkim potrzebującym turystom z Polski.

Granice zamknięte na miesiąc. Kolejny kraj z Europy podjął decyzjęGranice zamknięte na miesiąc. Kolejny kraj z Europy podjął decyzjęCzytaj dalej

MSZ przygotowuje pomoc dla turystów z Polski

Choć MSZ pracuje nieustannie, ustalając strategię pomocy Polakom, na ten moment wiadomości niestety zawiodą wielu turystów. Wciąż trwają prace nad organizacją czarterów, na razie jednak nie przekazano żadnych, ustalonych działań. Osoby mieszkające w innych krajach muszą uzbroić się w cierpliwość i pozostaje im przestrzegać dotychczas ustalonych zasad.

Osoby przebywające na zorganizowanych wycieczkach, powinny zgłosić się do organizatorów. Oni jako pierwszy powinni zareagować i próbować zorganizować natychmiastowy powrót do Polski. Osoby podróżujące same również dostały poradę z Ministerstwa.

- Należy postępować zgodnie z procedurami linii lotniczej. Ustalić z nią możliwość zmiany biletu na lot do innego państwa UE, z którego będzie można dostać się do Polski drogą lądową - cytuje MSZ Gazeta.pl.

Oprócz tego Ministerstwo zaleca również skontaktowanie się z ubezpieczycielami, by przedłużyć polisę oraz porozmawiać o możliwościach pokrycia kosztów zmian. W przypadku braku środków na przedłużający się pobyt, MSZ zaleca w pierwszej kolejności kontakt z bliskimi, jeśli nie ma takiej możliwości, o pomoc finansową można ubiegać się u konsula.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdził

2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

MSZ w rozmowie z Gazetą.pl zapewnia, że jeszcze w sobotę odbędzie się konferencja, w której ogłoszone zostaną kolejne działania. Na razie, zgodnie z informacjami przekazywanymi przez portal, trwa analizowanie sytuacji oraz ewentualna organizacja czarterów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł