Moskwa. Co warto zobaczyć?Pixabay.com/opsa

Byliście w Moskwie? Miasto robi ogromne wrażenie

Moskwa to jedno z najbardziej znanych miast na całym świecie. Stolica Rosji cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Przyciągają ich piękne, wyjątkowe zabytki oraz rosyjska kultura. Byliście tam?

Moskwa to wyjątkowe miasto. Choć leży w Europie, znacznie różni się od typowego europejskiego miasta. Wynika to z kultury kraju, a także kolorowych zabytków, które rozpoznawane są na całym świecie. Co warto zobaczyć w rosyjskiej stolicy?

Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjściaKlamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjściaCzytaj dalej

Moskwa - piękne miasto na wschodzie Europy

Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem nie tylko w Moskwie, ale prawdopodobnie w całej Rosji, jest Sobór Wasyla Błogosławionego. Liczy 60 metrów wysokości i składa się z 8 oddzielnych cerkwi. Ogromne wrażenie robi bogate wnętrze. Wśród Rosjan krąży legenda, że architekci świątyni zostali oślepieni, aby nigdy nie stworzyć już nic tak pięknego.

Pełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnychPełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnychCzytaj dalej

Kolejnym dobrze znanym miejscem w Moskwie jest Plac Czerwony. Wejście na obiekt jest darmowe, dlatego warto go zobaczyć. Znajduje się tuż przy wspomnianym wcześniej zabytku. Położony jest w centrum miasta nieopodal Kremla, czyli oficjalnej siedziby prezydenta Rosji.

Przez miasto przepływa rzeka o tej samej nazwie, czyli Moskwa. Wzdłuż jej brzegu można wybrać się na spacer, który pozwoli obejrzeć krajobraz miasta. Można wybrać się też na rejs promem. Warto wybrać się też na stragan, aby kupić tradycyjną Matrioszkę. Warto udać się także do restauracji, aby skosztować tradycyjnego dla tego kraju jedzenia. Powinno przypaść do gustu Polakom.

Dzisiaj grzeje: 1. Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia
2. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Będą w Moskwie warto zwiedzić takie miejsca jak Muzeum Historyczne, Mauzoleum Lenina, Główny Dom Towarowy czy Ulica Nikolskaya. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Byliście tam? Opowiedzcie nam o tym w komentarzach na Facebooku.

Marcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówMarcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

Następny artykuł