Morze z kontrolą.Fot. Flickr.com/magro_kr/CC BY-NC-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Zaczęło się. Turyści nad morzem muszą bardzo uważać

Morze nie będzie już pretekstem do łamania przepisów sanitarnych. Północ kraju stanie się miejscem szczególnego zainteresowania funkcjonariuszy policji, którzy już teraz rozpoczęli akcję masowych kontroli i egzekwowania reguł reżimu.

Morze nawet pod koniec sezonu wakacyjnego zostanie objęte specjalną kontrolą ze strony służb porządkowych. Pod okiem funkcjonariuszy będą przede wszystkim dyskoteki, kluby nocne oraz bary szczególnie popularne wśród turystów. Co więcej, komenda przyjrzy się również sytuacjom na weselach.

Wyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątekWyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątekCzytaj dalej

Polskie morze pod nadzorem

Jak informują dziennikarze Wirtualnej Polski, polskie morze najpewniej skutecznie zniechęci część turystów do łamania przepisów sanitarnych, a samych przedsiębiorców - do prowadzenia działalności niezgodnej z zarządzeniami Rady Ministrów i resortu zdrowia. Turystów, którzy w najbliższym czasie będą wybierać się na północ kraju, nie powinien dziwić widok weekendowych kontroli klubów, czy centrów handlowych.

- Chodzi nam o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających nadmorskie miejscowości, którzy będą chcieli pożegnać kończący się sezon letni - tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską sierż. sztab. Jakub Bagiński ze słupskiej policji.

Morze bez klubów, ale z “dyskoteką” policji

Według ustaleń Wirtualnej Polski, morze będzie zabezpieczane nie tylko przez zespoły policji, ale i regularne dyżury straży miejskiej. Egzekwowany będzie głównie przepis o noszeniu maseczek w miejscach szczególnie popularnych wśród turystów. Tylko ostatni weekend minął dla pomorskiej policji pod znakiem kontroli klubów - swoją akcję określili tematycznie, bo mianem “dyskoteki”.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe obostrzenia dla Polaków. Dotkną tysiące osób
2. 315 osób nie żyje. Tragiczne wiadomości z Polski
3. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz zapłacić wysoki mandat. 500 zł kary, a nawet sprawa przed sądem

- Patrole sprawdzą, czy dyskoteki i kluby nocne nie działają wbrew zakazowi, a w czynnych lokalach skontrolują, czy pracownicy i klienci stosują się do obostrzeń oraz przepisów sanitarnych - wyjaśnia w rozmowie z WP sierż. sztab. Jakub Bagiński.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sekret Kamila Stocha wyszedł na jaw. Wiemy, dlaczego jest tak dobry, wszystko przez jeden szczegół
  2. TVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasador
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Po 4 latach psiak ma stracić dom. Wolontariusze mają ostatnią szansę, by znaleźć mu kochającą rodzinę

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł