Morze Bałtyckie nawiedziła plagafot. pixabay.com/kaboompics

Plaga Bałtyku w Gdyni i Sopocie. Jest decyzja, przykra wiadomość

Morze Bałtyckie zmaga się z plagą, która uniemożliwia kąpiel na niektórych plażach. Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję. Wiemy, które kąpieliska musiały zostać tymczasowo zamknięte z uwagi na zły stan wody.

Morze Bałtyckie każdego roku dotyka prawdziwa plaga, która uniemożliwia kąpiele. Główny Inspektorat Sanitarny zamknął z tego powodu pięć plaż w Trójmieście. Jeszcze wczoraj nieczynne z tego powodu było tylko jedno kąpielisko w Gdyni.

Zamykają sklepy i szkoły, miasto objęte blokadą, radykalne kroki. Zaskakująca wiadomość z EuropyZamykają sklepy i szkoły, miasto objęte blokadą, radykalne kroki. Zaskakująca wiadomość z EuropyCzytaj dalej

Morze Bałtyckie walczy z sinicami

Sinice rozpoczęły okres kwitnienia, co spowodowało zamknięcie pięciu trójmiejskich plaż. Decyzję podjął Główny Inspektorat Sanitarny, który na bieżąco monitoruje stan wody w polskich kąpieliskach. Aby sprawdzić, czy w konketnym miejscu dozwolona jest kąpiel wystarczy wejść na stronę GIS. Następne badania czystości wody przewidziane są na poniedziałek. Na bieżąco monitorowany jest również stan wody w innych zbiornikach.

Kąpiel w wodzie, w której kwitną sinice może spowodować wysypkę na skórze, a także swędzenie i łzawienie oczu, a w przypadku połknięcia - wymioty, biegunkę czy ból brzucha. Objawy mogą wystąpić nawet kilka dni po kontakcie z "kwitnącą wodą".

Dzisiaj grzeje: 1. 150 zł za noc w ośrodku w Krynicy Morskiej. Warunki wołają o pomstę do nieba, skandal
2. Wielu Polaków nawet nie wie, że przysługuje im dodatkowy, płatny urlop. Lepiej go nie stracić

Plaże, gdzie w danym momencie kąpiel jest niemożliwa znajdują się w Gdyni i Sopocie. Należy unikać kontaktu z wodą w gdyńskich Babich Dołach, Śródmieściu, Redłowie i Orłowieoraz sopockich Łazienkach Południowych. Zaleca się regularne monitorowanie stanu wody na stronie GIS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  2. Na pewno przyjrzałeś się swojej karcie wyborczej? Już teraz wiemy, że w jednym mieście część głosów była nieważna
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

źródło: Onet

Następny artykuł