Niezwykłe miejsce na mapie Polskifot. google.com/maps/ screen

Niewielu Polaków wie o istnieniu tak niezwykłego miejsca. Raj dla zdrowia na mapie Polski

Morze w Polsce, każdego roku jest odwiedzane przez tysiące turystów. Popularność nadmorskich kurortów nie maleje, a w każdy sezonie przybywa atrakcji dla podróżnych. Oprócz fenomenalnej oferty turystycznej północ Polski oferuje coś, czego nie da się kupić za żadne pieniądze.

Morze Bałtyckie w sezonie przyciąga tysiące turystów. Nadmorska oferta kusi wielu, a gospodarze starają się najbardziej, jak mogą, aby podróżni byli zadowoleni z wypoczynku.

W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacjaW nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacjaCzytaj dalej

Polskie kurorty nadmorskie

Najpopularniejszymi kurortami w Polsce są m.in. Kołobrzeg, Gdańsk i Mielno. Każde z tych miast zachwyca pod względem architektury oraz oferty gastronomicznej i wypoczynkowej. Jak wykazały dane GUS, nadmorskie miejscowości w Polsce udzielają prawie 9 mln noclegów. Samo natomiast Mielno, które liczy zaledwie 3 tysiące mieszkańców, w lipcu i sierpniu przyjmuje niemal 700 tysięcy podróżnych.

— Nadmorskie plaże gminy Mielno są jedną z jej głównych atrakcji – rozciągają się na 25 km wybrzeża przez 6 miejscowości. Niewątpliwym ich atutem jest jedyny w Europie, drobnoziarnisty kwarcowy piasek. Wysoką jakość wypoczynku na naszych plażach potwierdza kultowa błękitna flaga przyznawana kąpieliskom cechującym się najwyższymi standardami. W tym roku odznaczenie to przyznano głównej plaży w Mielnie - czytamy na łamach natemat.pl wypowiedź Michała Czaplińskiego, specjalisty ds. promocji Centrum Kultury w Mielnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Znoszą kwarantannę dla Polaków. Najnowsza decyzja, w końcu dobra wiadomość
2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

Mielno - jedyne miejsce w Polsce

Mielno nie jest tylko pięknym kurortem nadmorskim, który przyciąga tysiące turystów każdego lata. Miasto to jest jedynym miejsce na mapie Polski, gdzie morze spotyka się z jeziorem. Mowa tutaj o Jeziorze Jamno, które leży niedaleko Mielna. Jezioro przyciąga wielu fanów sportów wodnych, żeglugi, a dodatkowo turyści mają szansę przenocować w domkach wodnych. Poza wieloma atrakcjami, miejsce, w którym morze spotyka się z jeziorem, oferuje turystom niezwykłą terapię dla płuc. Terapia jodem pozytywnie wpływa na zdrowie i układ oddechowy. Wspomaga pracę tarczycy, układu nerwowego oraz metabolizmu. Co więcej, oprócz jodu, w powietrzu znajduje się brom, wapń i magnez, które wspomagają leczenie kataru, stanów zapalnych dróg oddechowych i pomaga budować odporność. Mielno to nie jedyny raj dla zdrowia w Polsce, niedawno pisaliśmy również o popularności agroturystyki, gdzie cisza i spokój mogą ukoić nerwy.

Jezioro Jamno

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

źródło: natemat

Następny artykuł