Morze zostanie zanieczyszczone przez zrzut ściekówPxfuel

Mieli wylać 200 basenów nieczystości do Bałtyku. Znamy porażające szczegóły

Morze zostanie zanieczyszczone? Władze jednego z miast zapowiadają zrzut ścieków do Bałtyku. Może to doprowadzić do poważnych konsekwencji. Ekolodzy protestują.

Morze już wkrótce zostanie zanieczyszczone? Wszystko na to wskazuje. Władze jednego z europejskich miast zapowiadają zrzut ścieków do Bałtyku. Jak tłumaczą, jest to konieczne. Takie działanie może jednak doprowadzić do wielkich strat. Ekolodzy domagają się wstrzymania akcji.

Koniec z maseczkami już niedługo? Szumowski zdradził planyKoniec z maseczkami już niedługo? Szumowski zdradził planyCzytaj dalej

Morze pełne zanieczyszczeń

Decyzję o zrzucie zanieczyszczń podjęły władze Kopenhagi, stolicy Danii. Według niech, takie działanie jest konieczne z powodu prac przygotowawczych pod dzielnicę mieszkaniową Nordhavn. Aktualnie nie jest możliwe korzystanie z kluczowej rury. Ścieki miałyby zostać zrzucone do bałtyckiej cieśniny Sund.

Ilość ścieków, które miałyby znaleźć się w Bałtyku, jest tak duża, że można byłoby nimi wypełnić 200 basenów pływackich.

Protesty ekologów

Lea Wermelin, premier Danii, skrytykowała tymczasową rezygnację z oczyszczenia wody. Zaapelowała też o znalezienie rozwiązania, dzięki któremu brudna woda nie przedostanie się do Bałtyku. Powiedziała, że ostateczna decyzja należy do władz samorządowych. Minister środowiska Szwecji, Isabella Loevin, wyraziła oburzenie faktem, że o zrzucie nie zostały poinformowne szweckie władze.

Dzisiaj grzeje: 1. Akcja ratunkowa na Helu. Niestety finał jest tragiczny
2. Dwa nowe mandaty. Właściciele zwierząt i kierowcy muszą uważać, mogą zapłacić nawet 5 tys. zł kary

- W wyniku porozumienia z władzami Kopenhagi wstrzymano zrzut nieczystości do poniedziałku - taką informację podało przedsiębiorstwo kanalizacyjne Hofor. Ostatecznie władze z Kopenhagi postanowiły przełożyć zrzut na jesień. Początkowo akcja miała rozpocząć się w ubiegłą niedzielę. Jak powiedziano, pierwotną decyzję podjęły władze niższego szczebla.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że adoptują 6-letnią sierotę. Nie wiedzieli jak wielki błąd popełnili, prawda okazała się porażająca
  2. Właścicielka chciała przytulic husky'ego. Popełniła błąd
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Dawid Kubacki zdradził swoją tajemnicę. Wyznał, jak trenował w domu i żartuje na temat małżeństwa

źródło: Polskie Radio

Następny artykuł