Morze skrywa wiele maseczek i rękawiczekPexels/Mohammed Ismael Majeed/zdjęcie poglądowe

Rybacy pokazali, co wyłowili z dna morza. Druzgoczący widok

Morze to atrakcja turystyczna ale nie tylko. Od dawna mówi się o wielkim zaśmiecaniu akwenów wodnych. Tak też dzieje się z morzami. Na dnie można znaleźć przeróżne rzeczy. Ostatnio pojawiły się nowe przedmioty, które bardzo określają panującą na świecie sytuację.

Morze dla wielu stało się wysypiskiem śmieci. Ekolodzy walczą z tym zjawiskiem od lat. Coraz częściej słyszy się o katastrofach ekologicznych, których powodem są zanieczyszczone akweny. Można to zauważyć też podczas połowów. Rybacy w jednym z europejskich państw wyłowili przedmioty, które jeszcze kilka miesięcy temu na próżno było szukać w morzach i oceanach.

Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald'sie. Niestety, nic nie dało się zrobićNiewyobrażalna tragedia w polskim McDonald'sie. Niestety, nic nie dało się zrobićCzytaj dalej

Co skrywa morze?

O znaleziskach poinformowali rybacy z Włoch, którzy udali się na połów nad Morze Tyrreńskie. - To zdumiewające, ile maseczek i rękawiczek przywożę na ląd w swoich sieciach - powiedział jeden z nich. Informacje trafiły do krajowej federacji zrzeszającej rybaków. To nie jedyny taki przypadek. Wydano komunikat, w którym podano, że rybacy znajdują ogromne ilości tych produktów.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające wyznanie Urszuli Radwańskiej. Walczy z chorobą, na którą nie ma lekarstwa
2. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
3. 31-latka w weekendową noc straciła życie w McDonald's. Policja wciąż ustala okoliczności

Federacja mówi, że trudno oszacować, jakie ilości rękawiczek jednorazowych oraz maseczek trafia do mórz. O problemie wyrzucania tych rzeczy do wody pisaliśmy już 2 miesiące temu. Jak mówili eksperci, większość jednorazowych środków ochrony osobistej jest wykonane z plastiku, a to najgorszy rodzaj śmieci. Co roku do mórz wyrzucane jest około 8 milionów ton tego tworzywa. Mówi się, że w Morzu Śródziemnym może pływać więcej odpadów niż meduz.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  2. "Łapanka gejów" pod bydgoskim klubem. Brutalny i straszny atak na niewinnych ludzi
  3. Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawiali
  4. Niestety, koniec. Zacznie się już w weekend, wielu Polaków będzie zrozpaczonych
  5. Polka zaczęła kopać w piasku na plaży i zamarła. Nie mieści się w głowie, co znalazła
  6. Porzucona suczka nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Dopiero jeden gest ratownika sprawił, że zmieniła zdanie, wideo wzrusza do łez

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł