Morze Bałtyckie wybuch minFot. google.com/maps/ screen

Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?

Morze Bałtyckie ponownie było miejscem silnych wybuchów. Odczuli je mieszkańcy Trójmiasta, chociaż nie wszyscy wiedzieli, o co chodzi. W zatoce miały miejsce bardzo ważne i niebezpieczne działania, o czym opowiedział rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża Marynarki Wojennej.

Morze znacznie stłumiło wstrząs w czasie wybuchu dwóch min z okresu II Wojny Światowej. Gdyby doszło do tego na lądzie, mogłoby dojść do tragedii. Przez dwa dni prowadzona była akcja unieszkodliwiania ładunków wybuchowych, które zostały znalezione kanale Wisły Śmiałej na terenie Gdańska. O zagrażającym życiu mieszkańców odkryciu poinformował w ubiegłym tygodniu Urząd Morski w Gdyni.

Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciągaGrecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciągaCzytaj dalej

Morze Bałtyckie ujawniło kolejne miny z czasów wojny

W poniedziałek i wtorek (14 i 15 września) miny zostały odholowane na teren Zatoki Gdańskiej z dala od lądu. Dla bezpieczeństwa mieszkańców i turystów na plażach między Brzeźnem a Mikoszewem w gminie Stegna wprowadzono zakaz kąpieli, o czym poinformował Urząd Morski. Oprócz tego niedozwolone było nurkowanie oraz prowadzenie prac przy użyciu aparatury pomiarowej.

W poniedziałek pierwsza z min została przetransportowana na północny wschód od kanału Wisły Śmiałej. W kilka godzin udało się przeprowadzić proces deflagracji (rozkładu) i zdetonować ładunek. Do wybuchu doszło ok. godziny 13:30. Podobnie było w przypadku drugiej miny, która została zneutralizowana we wtorek ok. godziny 11:30. O odkryciu pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń
2. Jacek Kurski i TVP w poważnych tarapatach. Fakty są naprawdę nieubłagane
3. Dramatyczna wiadomość od TVP. Podhale w żałobie, nie żyje

To druga w tym roku tak poważna operacja na wodach Zatoki Gdańskiej. W czerwcu Grupa Nurków Minerów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża unieszkodliwiła minę morską, która została znaleziona przy wejściu do portu w Gdyni. Podjęto wtedy decyzję o zamknięciu mariny gdyńskiej oraz plaży od Rewy po Westerplatte. Podczas detonacji tamtego ładunku wybuch był cichy, jednak odczuwalny w Śródmieściu Gdyni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka dała lwu buziaka przez szybę. Nie mogła się spodziewać, jak zareaguje dzikie zwierzę
  2. Słońce wchodzi w zupełnie nowy cykl. Czy stanowi zagrożenie dla ludzkości? Co to oznacza? NASA wyjaśnia
  3. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  4. Los koni z Morskiego Oka przesądzony. Niestety, zapadła decyzja
  5. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Źródło: Dziennik Bałtycki

Następny artykuł