morze do domówFot. Pixabay.com/fernandozhiminaicela

Bawili się nad polskim morzem. Wrócili do domu i wykryto zakażenie

Morze Bałtyckie w sezonie letnim przyciąga tłumy wczasowiczów. W obliczu pandemii służby sanitarne apelują jednak o zachowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa. Sytuacja w Zatoce Gdańskiej pokazuje, że niektórzy bagatelizują zagrożenie wynikające z rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Po powrocie do domów wśród urlopowiczów wykryto zarażenia.

Morze Bałtyckie przyciąga mnóstwo turystów, ale za tym niestety idzie większe ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Po urlopie licznej grupy, która przebywała w Zatoce Gdańskiej, doszło do dużej liczby zarażeń. Służby sanitarne z czasem docierają do kolejnych zarażonych, którzy wrócili z Pomorza do swoich domów położonych w innych województwach. To przykry efekt nieodpowiedzialnego zachowania Polaków.

Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieciKarygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieciCzytaj dalej

W tym roku wyjątkowo duża część Polaków wybrała polskie morze jako kierunek urlopu. Osoby, które przyzwyczaiły się do spędzania wczasów choćby nad Adriatykiem, nie chcą rezygnować z wody i w wyniku sytuacji związanej z pandemią koronawiursa kierują się nad Bałtyk. Niestety część zapomina o społecznym dystansowaniu się i zachowaniu pozostałych środków ostrożności. Dobitnym przykładem jest impreza zorganizowana w Zatoce Gdańskiej, w której mogło uczestniczyć nawet 240 osób.

Pojechali nad polskie morze, wrócili zarażeni koronawirusem

Nawet 240 osób mogło wybrać się nad morze, aby uczestniczyć w imprezie zorganizowanej na pokładzie katamaranu, który pływał po Zatoce Gdańskiej. Jak dotąd służby sanitarne potwierdziły już 36 przypadków koronawirusa wśród osób, które bawiły się na łodzi. Chociaż część z nich pochodzi z Pomorza, to znajdują się wśród nich także Polacy, którzy wrócili zarażeni do innych województw. Wystąpiły również problemy z ustaleniem konkretnej listy gości tego wydarzenia.

Wśród osób, które wyjechały nad morze, aby bawić się na zorganizowanej imprezie na katamaranie, potwierdzono w piątek już 36 przypadków SARS-CoV-2. Informacja ta ukazała się na stronie internetowej gdańskich służb sanitarnych. Jeszcze w czwartek 6 sierpnia służby informowały o 31 zarażonych osobach. Jak udało się ustalić, 19 zakażonych pochodzi z województwa pomorskiego, natomiast pozostałe 17 to mieszkańcy województw kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Dzisiaj grzeje: 1. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
2. Kąpieliska nad Bałtykiem do zamknięcia. Sanepid ostrzega, kąpiel grozi uszkodzeniem wątroby

Chociaż nad morze w celu imprezy zorganizowanej 12 lipca w Zatoce Gdańskiej mogło uczestniczyć nawet 240 osób, to poczatkowo sanepid otrzymał od organizatora listę z jedynie 92 danymi. Część uczestników kupowała po kilka biletów dla znajomych, inna część nabywała je w dniu imprezy, nie podając personaliów. W związku z tym służby sanitarne musiłały same docierać do kolejnych zagrożonych Polaków. Ze względu na to, że wydarzenie przyczyniło się do powstania ogniska zakażeń państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Gdyni złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatora zabawy. W inynym z naszych artykułów pisaliśmy również o 3 krajach, które zamykają się na Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świat futbolu domaga się sprawiedliwości dla Roberta Lewandowskiego. Ruszyła ogromna akcja
  2. Michel Moran z „MasterChefa” ma za sobą osobisty dramat. Nikt nie wiedział, co spotkało jego ukochane dziecko, bardzo przykre
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Kot godzinami ukrywał się pod kołyską dziecka. Wyszedł dopiero, gdy wszyscy zasnęli. Wszystko nagrała kamera

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł