morze traci piasek na plażachFot. unsplash.com/@massimovirgilio

Był na plaży. Musi zapłacić karę równą ponad 4 tys. zł, absurdalne zachowanie

Morze uwielbiają niemal wszyscy, a niektórzy nawet do tego stopnia, by popełnić przestępstwo. Dla jednego turysty kara była bardzo dotkliwa i powinna być przestrogą dla innych, którzy zapragną mieć kawałek plaży dla siebie.

Morze Śródziemne słynie z pięknych plaż, zarówno kamienistych, jak i piaszczystych. Turyści uwielbiają drobny biały piasek, który możemy znaleźć m.in. na Sardynii. To właśnie tam doszło do zadziwiającej sytuacji, która nie powinna mieć miejsca. Przestępstwa dokonał Francuz, który bardzo chciał zabrać ze sobą do domu kawałek tego rajskiego krajobrazu.

Dotyczy setek ludzi, niebezpieczeństwo. Pilna wiadomość dla PolakówDotyczy setek ludzi, niebezpieczeństwo. Pilna wiadomość dla PolakówCzytaj dalej

Morze jest okradane z piasku

- Te zachowania nie tylko szkodzą środowisku, ale także zagrażają utrzymaniu linii brzegowej w celu zrównoważonego rozwoju turystyki na Sardynii - napisano w komunikacie prasowym.

Lokalne władze nakryły turystę, który w swoim bagażu próbował przemycić 2 kg piasku z plaży. Mogłoby się wydawać, że to nic takiego, a piasku jest na plażach pod dostatkiem, jednak po wielu latach eksploatacji zaczyna go brakować. W niektórych miejscach konieczne jest nawet przywożenie piachu z innych plaż, by zapewnić turystom komfort wypoczynku.

Dzisiaj grzeje: 1. Papież Franciszek powiedział o gorszej zarazie niż koronawirus. Mocne słowa Głowy Kościoła
2. Ludzie wyszli na ulice, mają dość, zebrali się pod Pałacem Prezydenckim. O co chodzi?

Piasek jest cennym dobrem

Białe ziarenka piasku na Sardynii uważane są za niezwykle cenne, więc chroni je prawo. Francuz za próbę kradzieży został ukarany grzywną w wysokości 1 tys. euro, jednak zdarzają się wyższe kwoty. Mieszkańcy wyspy walczą z procederem wywożenia piasku. W 2015 r. założyli na Facebooku stronę "Sardynia okradziona i splądrowana", a dwa lata później handel ten stał się nielegalny. Najwyższą grzywną, jaka może być nałożona na osoby zabierające piasek z plaż, jest 3 tys. euro. Zupełnie inne problemy mają turyści na polskich plażach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  4. WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni
  5. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację

Źródło: O2

Następny artykuł