Morze z fokami dla fok.Fot. Facebook.com/ fokarium

Skandaliczne zachowanie na polskiej plaży. Aż łzy napływają do oczu

Morze nie jest własnością turystów - taki wniosek można wyciągnąć z ostatniego odzewu pracowników helskiego fokarium, którzy interweniowali w sprawie skandalicznego zachowania grupy urlopowiczów. Brzeg jest miejscem wypoczynku przede wszystkim lokatorów Bałtyku, a nie przyjezdnych.

Morze cieszy się sporą bioróżnorodnością lokatorów, spośród których część ma wyjątkową słabość do wypoczywania na plażach. Tutaj (niestety) kończą się podobieństwa między bałtyckimi fokami a częścią turystów. Ostatnio helskie fokarium zaalarmowało o skandalicznym zachowaniu urlopowiczów, którzy “napadli” na morską lokatorkę.

10 dzieci nie żyje. Usłyszały tylko huk, potem błysnęło, były bezradne, niewyobrażalny dramat za granicą10 dzieci nie żyje. Usłyszały tylko huk, potem błysnęło, były bezradne, niewyobrażalny dramat za granicąCzytaj dalej

Morze nie tylko dla turystów

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, pracownicy Stacji Morskiej w Helu na swoich mediach społecznościowych nagłośnili niechlubną “akcję” polskich urlopowiczów. Grupa dorosłych turystów porzuciła swoje ręczniki, parawany oraz perspektywę kąpieli i natychmiast rzuciła się w kierunku bliżej niezidentyfikowanej plażowiczki. Okazało się, że morze jest nie tylko domeną turystów, a również fok, które chcą w spokoju wypocząć na piasku.

- To jest niestety częste i skandaliczne zachowanie. Ta sytuacja miała miejsce wczoraj na polskim wybrzeżu. Dorośli ludzie zerwali się w kierunku foki, która chciała wyjść na brzeg, żeby na nim spokojnie odpocząć. Dorośli ludzie jej nie pozwolili. Chcieli zrobić sobie zdjęcie z foką - czytamy w komunikacie Stacji Morskiej cytowanej przez WP.

Morze nie może

Polskie morze zamieszkiwane jest przez kilkaset zagrożonych gatunków - w tym - przez foki szare. Akwen już wcześniej stał się obiektem kontrowersji za sprawą ekspertyz norweskich i duńskich naukowców, którzy dowiedli, że do Bałtyku spływają coraz większe masy zasolonej wody, co przekłada się na dużą populację meduz. One z kolei gustują w zooplanktonie i fitoplanktonie, niejako zaskarbiając sobie więszką część bałtyckiego stołu. Tym samym morze “nie jest w stanie” zapewnić wszystkim lokatorom równej ilości pożywienia, tak też foki szukają szczęścia na brzegach.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawda wyszła na jaw dopiero po rozpoczęciu roku. Nauczycielka zarażona koronawirusem
2. Antoni Macierewicz na wakacyjnym grillu. Jego strój stał się hitem w internecie
3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami

- Zdjęcie ludziom zrobił zbulwersowany tym zachowaniem Kuba z Wadowic. Przypominamy - zostawmy foki w spokoju. Miejsca na plaży wystarczy i fokom i ludziom - puentują przedstawiciele helskiej Stacji Morskiej.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu oka
  2. Powrót do szkół. W Polsce zamknięto już kilka placówek, ważna informacja dla rodziców
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Wydaje się, że na zdjęciu widać kawałek suchej ziemi, ale w rzeczywistości jest inaczej. W ostatniej chwili nadeszła pomoc

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł