Morze. Uwaga na oszustów. Służby ostrzegająflickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland (CC BY-ND 2.0)/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Możesz stracić ogromne pieniądze nad morzem. Służby pilnie ostrzegają

Morze w czasie wakacji przyciąga tłumy turystów. Wyjeżdżając trzeba jednak pamiętać, aby w czasie wyjazdu mieć oczy dookoła głowy. W miejscach turystycznych jest mnóstwo oszustów. Służby ostrzegają.

Morze nie kojarzy nam się tylko z plażami. Nadmorskie wakacje to również niesamowity klimat miasteczek oraz różnego rodzaju rozrywki. Należy pamiętać, że wakacje to czas, kiedy niektórzy szukają łatwego zarobku. Oszukanym można zostać w różnych miejsach - w taksówce, restauracji czy przy grach. Ten ostatni przypadek potwierdzono w Międzyzdrojach. Okazuje się, że można stracić dużo pieniędzy. Służby apelują o zachowanie uwagi.

Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejscaRzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejscaCzytaj dalej

Morze w Polsce. Uwaga na oszustów

Oszustwa doszukano się na jednym ze stoisk z grami w Międzyzdrojach. Konkretnie chodziło o tak zwaną grę w "trzy kubki". Straż miejska zaleca unikanie tego typu rozrywek. Zaznaczają, że ukaranie "kubkarzy" nie jest proste, ponieważ trudno o dowody.

- Policja też nas wspiera w tej pracy. To jest gra oszukańcza. Nie należy w to grać. Wiemy o tym, że ten proceder jest w całej Polsce. U nas tylko w sezonie letnim, ale niestety jest - powiedział dla Radia Szczecin Dariusz Oswald z międzyzdrojskiej straży miejskiej.

Osoby organizujące taką grę mają wiele różnych sposobów na oszukanie swoich "klientów". Nieświadomi niczego turyści stawiają coraz niższe kwoty, podjudzani przez osoby współpracujące z "mistrzem gry". Często złudzeniem jest również pieniążek czy piłeczka, którą trzeba wytropić i choć na początku przyjezdni mają kilka wygranych (na drobniejsze kwoty), to jednak ostatecznie tracą czasem naprawdę spore pieniądze.

Dzisiaj grzeje: 1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół
2. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy

3. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę

W grze może wziąć udział nawet kilku oszustów. To nie tylko ci, którzy mieszają kubeczki oraz je przestawiają. To też podstawieni gracze oraz osoby, które mają stać na czatach oraz namawiać turystów do wydania (i stracenia) ogromnych pieniędzy. Policja może ukarać za uprawianie hazardu również osoby grające. Straż miejska może za to dać mandat za zaśmiecanie i zakłócanie porządku. Więcej o oszustwach na wakacjach można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor podjęła decyzję, pomoże rodzinie, która straciła dom. Już poczyniła pierwsze kroki
  2. Adam Małysz zdradził wszystkie sekrety polskich skoczków. Przed tysiącami widzów pokazał jak mieszkają (WIDEO)
  3. Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zaplecza
  4. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję
  5. Poważne kłopoty Międzyzdrojów. "Nie możemy dać sobie rady"
  6. Oburzające zachowanie polskich turystów w samolocie. Ręce opadają
  7. Gadający pies powiedział dziecku, że je kocha. Miłosne wyznanie trafiło do sieci

Źródło: Radio Szczecin

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł