Morze z całym przekrojem zachowań ulropowiczów.Fot. Wikipedia.org/Olek Remesz/Orem/Magdalena Żalinska/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie poglądowe)

Skandaliczne zachowanie turystów nad morzem. Aż włos się jeży

Morze w tym sezonie notuje coraz więcej przypadków zachowań, które mogłyby uchodzić za co najmniej “niedopuszczalne”. O kontrowersyjnych zwyczajach urlopowiczów opowiedzieli sami ratownicy.

Morze nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu wśród preferencji polskich turystów. Niestety, duża liczba urlopowiczów, to równie duże spektrum zachowań - od przestrzegających przepisów, kulturalnych i po prostu przyzwoitych przyjezdnych, do osób, które za nic mają zalecenia sanepidu, czy służb. Głos zabrali sami ratownicy. Sprawie przyjrzeli się dziennikarze Wirtualnej Polski.

Działali błyskawicznie. Plażowicze stworzyli łańcuch życia, trwa walka o życieDziałali błyskawicznie. Plażowicze stworzyli łańcuch życia, trwa walka o życieCzytaj dalej

Morze niczym kalejdoskop. Zachowanie turystów pozostawia dużo do życzenia

Jak podają dziennikarze WP, polskie morze jest absolutnym hitem tegorocznego sezonu, jednak sami turyści często folgują sobie w obliczu perspektywy błogiego wypoczynku. Już na początku sezonu wakacyjnego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apelowało o ścisłe stosowanie się do zaleceń WOPR-u. Niestety - teoria teorią, a praktyka praktyką. Dużo do życzenia pozostawiają zarówno dorośli, jak i ich pociechy.

- Niestety, nasza opinia o urlopowiczach zarówno miejscowych, jak i zamiejscowych, jest nie najlepsza. Co roku ratownicy mają te same problemy – nierespektowanie czerwonej flagi i innych znaków zakazujących kąpieli, alkohol, brawura, przecenianie własnych sił, niedocenianie potęgi wody, brak logicznego myślenia – wyjaśniała cytowana przez dziennikarzy WP Joanna Szulc, asystent zarządu w Pomorskim WOPR.

Dzieci i młodzież nie odstępują starszym. Morze z filozofią “nic mnie nie powstrzyma”

Według relacji dziennikarzy Wirtualnej Polski, również duża część dzieci i młodzieży traktuje morze jako odrobinę większy plac zabaw. Pomimo licznych apeli, akcji społecznych, czy najprostszego zwrócenia uwagi - najmłodsi “w pełni” korzystają z odrobiny wolności. Takiemu stanowi rzeczy stanowczo sprzeciwia się pomorski WOPR. Jak podaje WP, część turystów wyznaje bardzo specyficzną filozofię wyjazdową.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczny wypadek był jak wyrok, paraliż objął znaczną część ciała. Marcin Prokop zdecydował się ruszyć z pomocą
2. Wojciech był nad polskim morzem. "Miejmy szczęście, by zdążyć się pożegnać z bliskimi"

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

- Rodzice w letnim rozluźnieniu nie pilnują dzieci, nastolatki prześcigają się w głupich pomysłach, jak: skakanie z falochronów, palisad czy pomostów typu molo. Wiele osób niestety wyłącza myślenie i nastawia się na spędzanie czasu według własnych zasad. Dominuje filozofia: "skoro już jestem tu, nad morzem, to nikt i nic mnie nie powstrzyma przed niczym" - dodaje Joanna Szulc cytowana przez WP.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Media podają druzgocącą informację. 46-letni gwiazdor doznał zawału serca, fani pogrążeni w żałobie
  3. Uczestniczka "Rolnik Szuka Żony" wzięła ślub i to wcale nie z rolnikiem. Ujawniła prawdę, która może się nie spodobać wielu widzom
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomoc

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł