Morskie Oko. Ciąg dalszy problemów z parkowaniemFlickr.com/Roman Catholic Archdiocese of Boston/CC BY-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Na Morskim Oku sytuacja wymyka się spod kontroli. Turyści nie wiedzą, co robić

Morskie Oko to jedno z najpopularniejszych miejsc w polskich górach. Z początkiem wakacji wprowadzono tam rezerwację online miejsc parkingowych. O miejsce parkingowe coraz trudniej i wielu turystów ma problem.

Morskie Oko to miejsce, w którym wprowadzono rezerwację online miejsc parkingowych. Pisaliśmy o tym tutaj. Miało to zapewnić większy porządek, mniejszy ruch i lepszą organizację. Sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli. Miejsc parkingowych już brakuje. Turyści nie mają gdzie zostawiać aut.

Nowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na PomorzuNowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na PomorzuCzytaj dalej

Morskie Oko. Problem z parkingami

Praktycznie codziennie Tatrzański Park Narodowy podaje informacje, że wszystkie miejsca parkingowe zostały wyprzedane. To powoduje chaos, ponieważ ci turyści, którzy nie dokonali rezerwacji i tak próbują zostawiać samochody w okolicy.

- Może powstać wrażenie, że w jakiś sposób ograniczyliśmy dostęp do Morskiego Oka, a tak nie jest. Z naszej perspektywy taka forma sprzedaży miejsc jest dla turysty bardziej korzystna. Ktoś, kto tam jedzie, wie, że zaparkuje. Wcześniej takiej pewności nie miał. Zawsze było ryzyko, zawsze była grupa niezadowolonych, bo stali dwie godziny w korku, po czym odjeżdżali z kwitkiem, bo nie udało im się zaparkować – tłumaczy dla naTemat Paulina Kołodziejska z TPN.

Nawet jeśli ktoś ma zarezerwowane miejsce, powinien zająć je rano. To powoduje, że w okolicach godziny 8:00 tworzą się korki w drodze na Morskie Oko. TPN uważa, że mimo tego jest to dobre rozwiązane. Zaznaczają jednak, że biorą pod uwagę wszystkie uwagi.

Dzisiaj grzeje: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
2. Pierwsza osoba na Podhalu nie żyje po pogrzebie. Czarny scenariusz się spełnia
3. Najdroższe psy na świecie. Oczarowują swoim wyglądem i kosztują fortunę

- Śledzimy wszystkie opinie i negatywne głosy. Na pewno konstruktywne propozycje będziemy brać pod uwagę. Testujemy usługę i sukcesywnie będziemy wprowadzać pewne modyfikacje i usprawnienia. W tej chwili jest jeszcze pewne zamieszanie - powiedziała Kołodziejska.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje Andrzej Cisowski. Nic nie dało się zrobić, śmierć zabrała go młodo
  2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Legenda przegrała z ciężką chorobą, kochały go miliony
  3. Mąż Magdaleny Ogórek został oskarżony. Szykuje się gigantyczny skandal
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: naTemat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł