Morskie Oko z utrudnieniamiFot. wikimedia.commons/ Adrian Dębowski/ CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

No i się zaczęło, polscy turyści muszą uzbroić się w cierpliwość. Aż do 10 lipca

Morskie Oko bywa zatłoczone nie tylko w sezonie letnim, a teraz zaczną się dodatkowe utrudnienia. Droga dojazdowa własnie jest remontowana, więc turyści muszą cierpliwie czekać na możliwość przejścia.

Morskie Oko - Włosienica to odcinek drogi, który właśnie jest remontowany. W pierwszym tygodniu prac mają zostać uzupełnione ubytki i wyrównana nawierzchnia 2-kilometrowej trasy. Następnie zostanie położony nowy asfalt. W tym czasie wystąpią znaczne utrudnienia dla pieszych, a zmotoryzowani nie będą mieli możliwości przejazdu.

Zakażona osoba w InterCity. Sanepid poszukuje pasażerów dwóch składówZakażona osoba w InterCity. Sanepid poszukuje pasażerów dwóch składówCzytaj dalej

Remont potrwa do 10 lipca

Część osób obawia się, że nie będzie mogła dostać się do górskiego jeziora, lecz w pierwszym tygodniu nie trzeba się o to martwić. Według informacji przekazanych przez przedstawicieli Tatrzańskiego Parku Narodowego, turyści nie będą mogli skorzystać z trasy od 6 do 9 lipca. W tym czasie będzie kładziony nowy asfalt.

- Ponieważ prace będą prowadzone na całej szerokości drogi, ruch turystyczny na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka, ze względów bezpieczeństwa, na wniosek wykonawcy, zostanie wstrzymany. Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni. W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu – podaje Tatrzański Park Narodowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media
2. Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemów

Morskie Oko dostępne z innego szlaku

Początkowo remont był przewidziany na początek czerwca, lecz prace zostały opóźnione ze względu na pandemię oraz fatalną pogodę. Chociaż obecnie turystów jest już więcej, wykonawcy nie chcieli czekać do jesieni, ponieważ wtedy warunki w górach mogą już być niesprzyjające. Dla tych, którzy chcą ominąć remontowany odcinek, proponowany jest szlak zielony, począwszy od Wodogrzmotów Mickiewicza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł