morskie oko pani magdafot. flickr.com/ Magnus/ CC BY-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon

Morskie Oko jest najpopularniejszym punktem turystycznym w polskich tatrach. To, co zobaczyła pani Magda wprawia w osłupienie. Wielu mogło się nie spodziewać się takiego widoku o tej porze roku. TPN wydał jednak ostrzeżenie.

Morskie Oko w sezonie letnim cieszy się ogromną popularnością i to właśnie wtedy przybywają tam największe tłumy. We wrześniu sytuacja powinna być już dużo spokojniejsza. Pani Magda, czytelniczka Onetu, która odwiedziła najpopularniejszy szlak w Tatrach, nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Druzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbDruzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbCzytaj dalej

Jak wygląda trasa na Morskie Oko?

Pani Magda w sobotę wybrała się z rodziną do Morskiego Oka. Według jej relacji, na trasie spotkać można było tłumy turystów, których trudno byłoby się spodziewać we wrześniu w poprzednich latach. W tym roku jednak niektóre regiony odnotowały 600% wzrostu we wrześniu. Turyści tłumnie przyjechali również do Zakopanego, gdzie można spotkać prawdziwe tłumy. Turyści chętnie odwiedzili przede wszystkim Doliny Reglowe czy drogę w kierunku Morskiego Oka.

- Samochód zostawiliśmy na jednym z parkingów w Bukowinie Tatrzańskiej i stamtąd dojechaliśmy do Palenicy Białczańskiej busem. Próbowaliśmy zarezerwować tamtejszy parking, ale o 12.00 dzień wcześniej już nie było szans - opowiada Onetowi pani Magda. - Do Morskiego Oka poszliśmy z 3,5-letnim synkiem. Na szlaku panował duży ruch. Nad samym jeziorem też gromadziło się sporo turystów, momentami było tłoczno. Trudno się jednak dziwić, pogoda była idealna na taki spacer - dodała.

Według relacji pani Magdy, kolejki zaczęły się tworzyć również na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia, takie jak łańcuchy czy drabinki. Czekać trzeba między innymi przy wejściu na kopułę szczytową Giewontu, na szlaku na Rysy oraz w rejonie Orlej Perci. TPN apeluje jednak o zachowanie ostrożności.

- Na leśnych odcinkach szlaków jest mokro i gdzieniegdzie zalega błoto. Prosimy zachować ostrożność, ponieważ jest ślisko - szczególnie ślisko jest na szlaku przebiegającym koło Wielkiej Siklawy. Dni są coraz krótsze, dlatego górskie wyprawy należy zaplanować tak, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem – informuje TPN.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Masz konto w PKO BP? Ważna, nowa funkcja, warto wiedzieć
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Na odcinku Morskie Oko – Świstówka oraz w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej na odcinku Psia Trawka - Hala Gąsienicowa możemy ponadto spodziewać się utrudnień ze względu na trwające prace remontowe na szlakach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziecko przebrane za lwiątko stanęło przed szybą w ZOO. Rodzice sprawdzali, czy zwierzaki dadzą się nabrać
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Zrobił dziewczynie zdjęcie nad czerwonym jeziorem. Nie zauważyli, co pływa w wodzie, prawda gorsza niż fikcja
  4. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał alarm dla 2 województw, lepiej nie wychodzić z domu
  5. Dziesiątki tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski. Podjęto decyzję, w głowie się nie mieści
  6. Właściciele nie rozumieli, dlaczego suczka czeka przy dołku. Złapali się za głowy, gdy poznali powód

Źródło: RMF24

Następny artykuł