morskie oko dantejskie scenyfot. wikipedia.org/ Krzysztof T./ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Oburzające sceny nad Morskim Okiem. Aż przykro patrzeć

Morskie Oko jest kultowym miejscem w polskich Tatrach. Niestety, nie wszyscy potrafią uszanować to miejsce. Doszło tam do skandalicznej sytuacji, zdjęcia wywołały burzę.

Morskie Oko jest jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach. Każdego dnia przybywają tam tłumy turystów. Niestety, nie wszyscy potrafią się zachować. Nad jeziorem doszło do oburzającej sytuacji, którą sfotografowała jedna z wolontariuszek.

700 osób miało kontakt z zakażonym. Porażająca wiadomość spod Tatr700 osób miało kontakt z zakażonym. Porażająca wiadomość spod TatrCzytaj dalej

Morskie Oko: turyści odpalili race

Portal Tatromaniak poinformował o oburzającym zdarzeniu, które miało miejsce nad Morskim Okiem. Wolontariuszka Tatrzańskiego Parku Narodowego Agnieszka Przybylska była świadkiem sceny, która nigdy nie powinna się zdarzyć w tym miejscu. Grupa młodych ludzi odpaliła race na brzegu jeziora.

- Idąc prawą stroną od schroniska Morskie Oko, zobaczyłam ze grupka turystów przebywa w miejscu z zakazem wstępu, przy wodzie. Dochodząc do miejsca, w którym przebywała młodzież zauważyłam, że odpalili race i robią sobie zdjęcie – relacjonuje Agnieszka po opublikowaniu posta na grupie Wolontariat TPN.

Wolontariuszka niezwłocznie poinformowała Straż Parku, która w tym czasie przebywała jednak na akcji w wyższych partiach Tatr i nie miała możliwości dotrzeć na miejsce. Szybciej zjawili się znajdujący się w pobliżu podleśniczy, którzy poinformowali młodych turystów o mandacie w wysokości 500 złotych dla każdego z nich. Kara nie została jednak nałożona, gdyż jedna z dziewczyn poinformowała, że wszyscy są studentami z Ukrainy i nie mieli świadomości zakazu używania środków pirotechnicznych w parku narodowym.

Dzisiaj grzeje: 1.Tragiczna niedziela w Polsce. 7 osób nie żyje
2. Blisko 19 tys. Polaków już niebawem otrzyma wezwania. Nie wolno ich lekceważyć

Studentka przeprosiła za wykroczenie i zobowiązała się do zabrania ze sobą wypalonej racy na parking i wyrzucenie jej poza terenem parku. Sprawa zakończyła się na pouczeniu. Niektórzy turyści są jednak świadomi zasad panujących w górach - już wkrótce odbędzie się wielka akcja, dzięki której Tatry zmienią się nie do poznania.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Nie płaciłeś abonamentu RTV? Lepiej sprawdź skrzynkę pocztową, masowe kontrole, internauci pokazują zdjęcia
  3. Przepiękny Karpacz podbił serca turystów. Lista atrakcji jest bardzo długa
  4. Rząd alarmuje. Turyści muszą bardzo uważać, można łatwo stracić ogromne pieniądze na wakacje
  5. Dają dwa cenniki za granicą. Niektórzy turyści mają drożej, skandal
  6. Ważąca blisko 8 kilogramów chihuahua została porzucona. Jej nowa mama wdrożyła jej dietę

źródło: Tatromaniak

Następny artykuł