morskie oko koniefot. flickr.com/ stephengg/ CC BY-NC-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Pieszo czy bryczką? Jak dotarłeś nad Morskie Oko?

Morskie Oko jest jednym z najpopularniejszych punktów w Tatrach. Turyści docierają tam na różne sposoby - najczęściej na własnych nogach albo bryczką ciągniętą przez konie, które muszą pracować nawet kilkanaście godzin dziennie. Jak Wy dotarliście nad to jezioro?

Morskie Oko punktem obowiązkowym każdego turysty, który po raz pierwszy wybiera się w Tatry.Wielu powraca nad to jezioro również później, za każdym razem przbywając tą samą drogę. Różni się jednak sposób, w jaki ludzie docierają do punktu docelowego. A Wy weszliście sami czy wjechaliście bryczką?

Tysiące Polaków mówi o polskim mieście. Popularny kurort zdecydował się na radykalne krokiTysiące Polaków mówi o polskim mieście. Popularny kurort zdecydował się na radykalne krokiCzytaj dalej

Morskie Oko - jak lepiej tam dotrzeć?

Konie nad Morskim Okiem są jednym z najczęściej powracających tematów nie tylko wśród obrońców praw zwierząt, ale również turystów, którzy mają dość patrzenia na cierpienie tych ssaków, które muszą pracować nawet po kilkanaście godzin dziennie, często w pełnym słońcu. Wiele słyszy się o przypadkach upadku, a nawet śmierci konia podczas przewozu turystów pod górę. Niektórym męczenie zwierząt zdaje się jednak nie przeszkadzać, ponieważ przejazdy bryczką cały czas są bardzo popularne.

Inną i z pewnością bardziej etyczną metodą dotarcia nad Morskie Oko jest wejście na własnych nogach, które wymaga minimalnego wysiłku. Prawdopodobnie w całych Tatrach nie znajdziemy łatwiejszego szlaku, a cała trasa zajmie około 2,5 godziny. Będziemy też mieli więcej czasu, aby podziwiać zdumiewające widoki po drodze.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta jechała autostradą, nagle inne auta zaczęły ją osaczać. Natychmiast chwyciła telefon, teraz ostrzega innych
2. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

Turyści wybierają różne metody, aby dotrzeć do jednego celu. Morskie Oko odwiedza rocznie prawie milion turystów, którzy najczęściej decydują się na przejście na własnych nogach lub przejazd bryczką. A jak Wy dotarliście w to kultowe miejsce? Zachęcamy do podzielenia się opinią w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. Zdjęcia Dody z wakacji mogą się schować. W sieci pojawił się jej filmik, wszystko widać. Przesada?
  4. Myśleli, że znaleźli na plaży zwykły kawałek drewna. Prawda okazała się druzgocząca, nagranie odbiera apetyt
  5. Kasia spojrzała na stoisko z pamiątkami w Sopocie i prawie zemdlała. Absurdalne, co znalazła
  6. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia

Następny artykuł