Molo stało się obiektem kpin.Fot. Wikipedia.org/ domena publiczna/ Joymaster

Wielkie rozczarowanie polskim molo. Padło wiele ostrych słów

Molo miało być hitem, a stało się obiektem kpin i krytyki wymierzonej przede wszystkim w pomysłodawców projektu. Hucznie zapowiadaną metamorfozę kończy plac wylany z betonu.

Molo Południowe w Gdyni, zdaniem części mieszkańców, nadal jest szare, odpychające i pozbawione zieleni. Odmiennego zdania są władze miasta, które zachwalają pomysł i liczą na wyraźne zainteresowanie turystów. Myśl przewodnia projektu - “przyjazna enklawa relaksu”.

Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarniąAndrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarniąCzytaj dalej

Molo dumą ratusza

Efekty remontu zaprezentowały władze miasta. Molo Południowe zyskało m.in. 500 metrów kwadratowych trawnika, a także nowe ławki, donice z kwiatami oraz siedziska, które mają zachęcić turystów do wypoczynku tuż przy gdyńskim porcie. Celem projektu było stworzenie miejsca przyjaznego zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym. Ostatecznie molo przypadło do gustu pracownikom ratusza, lecz zdania wśród lokalnej społeczności są bardzo podzielone.

- Zmiany na Molo Południowym są częścią strategicznego projektu o nazwie KLIMATyczne Centrum, w ramach którego w sercu naszego miasta tworzymy przyjazne enklawy zieleni i relaksu. [...] Jestem przekonany, że szczególnie teraz, w sezonie wakacyjnym, będzie to obowiązkowy punkt spacerów i wypoczynku - mówi cytowany przez Onet prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Molo z betonu

Zgoła odmiennego zdania są cytowani przez Onet internauci, którzy pod wpisem wiceprezydenta miasta ds. rozwoju, Marka Łucyka ostro skrytykowali nową koncepcję obiektu. Ich zdaniem molo nadal jest szare, a tak hucznie podkreślana zieleń ginie na tle dominującej wylewki z szarego betonu. Jak relacjonuje sprawę redakcja Onetu, Molo Południowe przypomina raczej rozległy plac, aniżeli strefę wypoczynku.

- Zamykając duży parking w centrum, doprowadzicie do sytuacji, w której każde wolne miejsce będzie zajęte przez kierowców. Typowa zmiana na zasadzie będzie ładnie, ale konsekwencje nieprzemyślane... - przytacza jeden z niepochlebnych komentarzy Onet.

Dzisiaj grzeje: 1. Zamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadła
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Kolejnym obiektem kontrowersji okazał się zlikwidowany parking. Części mieszkańców nie odpowiada taka strategia włodarzy, ponieważ istnieją obawy, że turyści zaczną masowo zajmować miejsca w centrum miasta, na czym ucierpią przede wszystkim Gdynianie. Możliwy jest także scenariusz, w którym kierowcy powszechnie będa łamać przepisy parkując wzdłuż wybrzeża. Atmosferę podgrzewa również nowy problem Trójmiasta, o którym ostro wypowiedział się już prezydent Sopotu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Onet

Następny artykuł