Modlin upadnie?Fot. Wikipedia.org/Rado-NDM/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Warszawskie lotnisko zagrożone? Ogromna burza wokół popularnego portu

Modlin ponownie pojawił się w mediach jako lotnisko, które może mierzyć się z rzekomo nieprawdziwymi zarzutami o wątpliwą rentowność obiektu. Teraz na słowa jednego z ekonomistów odpowiada sam zarząd portu.

Modlin już wcześniej pojawiał się w kontekście potencjalnego upadku, jednak teraz zarząd kompleksu wprost zarzucił jednemu z komentatorów nieścisłości. Co więcej, udziałowcy sugerują, że ekonomista złamał tajemnicę spółki.

Trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, nastolatek nie miał szans zdążyć przed pociągiemTrwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, nastolatek nie miał szans zdążyć przed pociągiemCzytaj dalej

Modlin - latać, czy nie latać?

Jak podają dziennikarze portalu Money.pl, lotnisko Warszawa-Modlin było chętnie komentowane w kontekście potencjalnego upadku przez dr. Artura Bartoszewskiego ze Szkoły Głównej Handlowej. Według zarządu kompleksu ekonomista w kilku wywiadach miał powoływać się na niesprawdzone dane, a co więcej - wyjawiać informacje z utajnionych posiedzeń udziałowców.

- W swoich wypowiedziach dr Bartoszewicz twierdzi, że dalszy rozwój Modlina jest biznesowo nieuzasadniony, sam port jest niewydolny, źle zarządzany oraz nie ma możliwości przeprowadzenia na nim inwestycji. Wszystkie te twierdzenia są dalekie od prawdy, co potwierdzają odpowiednie dokumenty, które były już kilkukrotnie prezentowane opinii publicznej - czytamy w komunikacie portu Modlin cytowanym przez Money.pl.

Lotnisko Warszawa-Modlin zastąpione przez Radom?

Artur Bartoszewicz jest zastępcą Przewodniczącego Rady Nadzorczej w Baltonie, która należy do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL). Ekonomista znany jest również z otwartego poparcia dla inwestycji w Radomiu i wielokrotnie sugerował, że Modlin mógł upaść już w sierpniu. Redakcja Money.pl zapytała PPL o potencjalną niewypłacalność portu na Mazowszu (przedsiębiorstwo jest udziałowcem mniejszościowym lotniska). Przedstawiciele “Portów Lotniczych” zaprzeczają, jakoby optowali za zamknięciem kompleksu w Nowym Dworze Mazowieckim.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano możliwy termin ostatecznego pożegnania z maseczkami w przestrzeni publicznej. Wielu się załamie
2. Emeryci mogą być wściekli. Wszyscy Polacy będą dostawali tyle samo?
3. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów

– Naszym celem jest wypracować, a następnie przekierować ruch przesiadkowy do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Połączenia typu low-cost tego nie zapewniają – tłumaczy rzecznik PPL cytowany przez Money.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot urodził się z syndromem wilkołaka. Jego wygląd budzi podziw i przeraża
  2. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  3. Strój Oliwii Bieniuk na plaży powala. Wszyscy patrzą na jedną rzecz, fanom zabrakło słów
  4. W sieci pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy z żoną w lesie. Nie znaliśmy prezydenta od tej strony
  5. Podano najnowsze dane, liczby powalają. 600% wzrostu, Polacy sami się prosili
  6. Ogromny lew podszedł do bezbronnego psa. Wszyscy zamarli, czekając na najgorsze

Źródło: Money.pl

Następny artykuł