Ministerstwo Zdrowia ma złe wiadomościFlickr.com Sejm RP

Niestety, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Chodzi o Kraków, zagrożenie jest ogromne

Ministerstwo potwierdziło okropne przypuszczenia. Niestety, dla wielu turystów komunikat okaże się wielkim rozczarowaniem. Każdy, kto planował spędzić choć kilka dni w jednym z ulubionych miast Polaków, może się spotkać z ogromnym rozczarowaniem. Niebawem odwiedziny mogą okazać się bardzo złym pomysłem.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monituruje sytuację w kraju. Niedawno wproawdzony podział Polaki na czerwone i żółte strefy ma pomóc w tym, aby nie rozprzestrzeniać koronawirusa na inne części kraju. Powstały też zupełnie nowe, różowe strefy. Zaliczono do nich nmiędzy innymi dwa duże miasta. Dla wielu turystów taka decyzja może być ogromnie rozczarowująca zwłaszcza, że zapewne wielu z nich zaplnowało swój odpoczynek w jednym z nich.

Fatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeFatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przekazało złą wiadomość

Od pewnego czasu Ministerstwo Zdrowia na bieżąco uzupełnia listę czerwonych i żółtych stref w Polsce. Do tej pierwszej należą powiaty nowosądecki, nowotarski, wieluński, rybnicki i lipski oraz Nowy Sącz i Rybnik. Do drugiej zaś tatrzański, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, jarosławski, radziejowski oraz Biała Podlaska, Ruda Śląska i Żory. Teraz powstała także różowa strefa. Co oznacza?

Miasta i powiaty oznaczone tym kolorem są zagrożone tym, że niebawem trafią do żółtej, albo nawet czerwonej strefy, a to z kolei oznacza dodatkowe ograniczenia. Obecnie takimi miejscami są Kraków, Katowice, Koszalin oraz następujące powiaty: powiaty wołomiński, otwocki, pucki i starogardzki. Informacja o dodaniu Krakowa do listy musi być ciosem dla wielu turystów, którzy uwielbiają to miejsce ze względu na atrakcje i zabytki, które co roku przyciągają tłumy podróżników z całego świata.

- Miasto Kraków jest bardzo blisko, żeby wejść do kategorii żółtej. Jeżeli liczba nowych zakażeń będzie tak dynamiczna jak w tej chwili, myślę, że w następnym tygodniu Kraków będzie niestety w kategorii żółtej. Ale nie tylko Kraków - z dużych miast także Katowice i Koszalin - powiedział Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Jakie są obostrzenia w konkretnych strefach?

- Powinniśmy być uczuleni na to, że te obostrzenia, które wprowadziliśmy, mogą spotkać każde miejsce w kraju. My posiłkujemy się danymi, które do nas spływają, nie ma tutaj żadnej uznaniowości i protekcji. Jeżeli będzie taka potrzeba, każde miasto w kraju może znaleźć się w kategorii żółtej lub czerwonej - dodał polityk.

Dzisiaj grzeje: 1. Ekspert jest pewny, że nie będzie drugiego lockdownu, Polacy są bezpieczni. Zaskakujące wnioski
2. Zła wiadomość dla wszystkich Polaków. Rząd szykuje nowy zakaz, ma obowiązywać od 25 sierpnia
3. Zakleiłeś kamerę w swoim laptopie? Eksperci z Apple: zrobiłeś bardzo poważny błąd, konsekwencje mogą być tragiczne

Warto przypomnieć, że w czerwonej strefie jest obowiązek zakrywania ust i nosa w każdej przestrzeni publicznej, limit osób na uroczystościach rodzinnych to 50 osób, z kolei miejsca kultu takie jak kościoły mogą być wypełnione tylko w 50%, w kinach zaś widownia może być wypełniona w 25%. Ilość osób, jakie jednorazowo mogą się zgromadzić na zewnątrz to 150 osób. Zakazne jest także orgaizowanie targów czy kongresów

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media podały tragiczne wiadomości. Nie żyje ukochana gwiazda, była jeszcze młoda, zatrważające informacje
  2. Wiemy ile wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Czy kwota jest wystarczająca dla pierwszej damy?
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Karolina Korwin-Piotrowska jest wściekła. Przez lekkomyślność ludzi ucierpiał jej ukochany pies

Źródło: facts2go.net

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł