Minister zdrowia o świętachpixabay/Free-Photos

Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta

Minister zdrowia zabrał głos w sprawie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Jego słowa dotyczą możliwych obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będą takie jak zawsze. Ważna wiadomość dla osób, które planują wyjechać na święta.

Minister zdrowia przekazał informacje na temat Bożego Narodzenia. Najbardziej klimatyczne święta i dla wielu osób te najważniejsze, które dla większości są czasem spotykania się z rodziną i przyjaciółmi, w tym roku mogą wyglądać inaczej. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Osoby wyjeżdżające na święta powinny być gotowe na różne scenariusze związane z planowaniem podróży podczas Bożego Narodzenia. Słowa Ministra Zdrowia nie napawają optymizmem.

Nie żyje wielki talent, Andrzej Niedoba. Był prawdziwą legendą Wisły, napisał hymn górali beskidzkich, na szlakach do tej pory nucą go piechurzyNie żyje wielki talent, Andrzej Niedoba. Był prawdziwą legendą Wisły, napisał hymn górali beskidzkich, na szlakach do tej pory nucą go piechurzyCzytaj dalej

Minister zdrowia o restrykcjach na święta

Minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił wywiadu dla "Super Expressu", w którym powiedział, co sądzi o wprowadzeniu restrykcji na czas Bożego Narodzenia. Powiedział, że na pewno jest przeciwko luzowaniu tych dotychczasowych.

- Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych - powiedział Adam Niedzielski.

Niestety nie jest to dobra wiadomość dla tysięcy osób, a zwłaszcza dla tych, którzy planują podróż w okresie świąt Bożego Narodzenia. Podtrzymanie obowiązujących obostrzeń wiąże się głównie z wciąż zamkniętymi hotelami i obiektami turystycznymi. A jak wiadomo okres Bożego Narodzenia co roku jest złotym czasem dla branży turystycznej. Minister Zdrowia podkreśla, że mimo spadku liczby osób zakażonych, to należy wciąż mieć się na baczności i trzymać rękę na pulsie.

Zabrał głos także w sprawie lockdownu, którego wciąż obawia się wiele osób. Jego słowa nie są uspokajające. Powiedział, że ryzyko wprowadzenia kwarantanny narodowej zaznaczył, że cały czas jest ono dość duże i "powinno towarzyszyć naszej świadomości".

- Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tys. i powyżej nowych zakażeń. W większości oznacza to 20 tys. przypadków chorych dziennie. W szpitalach wciąż przebywają chorzy, którzy zakazili się w październiku, a naszą rolą jest zadbanie o wydolność naszych placówek ochrony zdrowia - ocenił polityk.

Wprowadzenie zakazu przemieszczania się byłoby złą informacją zarówno dla turystów, jak i dla osób utrzymujących się z turystyki. Uniemożliwiłoby to wyjazdy w okresie świątecznym. Zawsze w tym okresie roku turyści zapełniali takie miasta jak Zakopane czy Karpacz.

Przypominamy, że jeszcze kilka dni temu, minister zdrowia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" odpowiadał wymijająco na pytania o możliwość wprowadzenia kwarantanny narodowej. Odnosił się wtedy do zasad wprowadzonych we Wszystkich Świętych.

- Co do Wszystkich Świętych podjęliśmy słuszną decyzję, nie mamy dziś eskalacji zakażeń. Można dyskutować oczywiście o dniu, w którym ją ogłosiliśmy, ale oceniajmy po efektach: dwa tygodnie po Wszystkich Świętych nie ma skoku zakażeń. W epidemii nie ma prostych decyzji - mówił.

Minister zdrowia mówi o trzeciej fali epidemii w Polsce. Apeluje do Polaków ws. feriiMinister zdrowia mówi o trzeciej fali epidemii w Polsce. Apeluje do Polaków ws. feriiCzytaj dalej

"Świąteczne obostrzenia" w innych krajach

Nie tylko Polacy zastanawiają się, jak będą wyglądały tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Jednym z takich narodów są Włosi, którzy podobnie jak Polacy, są bardzo religijni. Tam pojawiły się już pierwsze pogłoski w sprawie planów na okres świąteczny.

Władze chcą zapewnić swoim rodakom bezpieczeństwo w tym okresie. W związku z tym konieczne będzie zaostrzenie przepisów. Sprawę za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował Luigi Di Maio, czyli włoski szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dzisiaj grzeje:

1. Zostały dwa dni. Robert Makłowicz zaskoczy wszystkich, znamy szczegóły
2. Tak złych wieści od rządu jeszcze nie było. Minister przekazał fatalne wieści o zachorowaniach i handlu
3. Emocje w Milionerach. Uczestniczce opadła szczęka jak zobaczyła pytanie. Każdy turysta bez problemu udzieli odpowiedzi

- Musimy znaleźć odpowiednie kroki, które pozwolą nam wszystkim spędzić razem Boże Narodzenie - mówił Luigi Di Maio. Musimy natychmiast zapewnić krajowi bezpieczeństwo, by ochronić zdrowie wszystkich i pozwolić przetrwać naszej gospodarce - tłumaczył jakiś czas temu minister do spraw polityki regionalnej Francesco Boccii.

Martyna Wojciechowska nie mogła ukryć emocji. Wrzuciła do sieci zdjęcie, fani byli pod wrażeniemMartyna Wojciechowska nie mogła ukryć emocji. Wrzuciła do sieci zdjęcie, fani byli pod wrażeniemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE NA NASZYCH SERWISACH:

  1. Smak sprzed lat, który nie ma sobie równych. Najlepszy przepis na babkę ziemniaczaną
  2. Kurniki w piekielnym ogniu: żywioł szalał bez litości, gigantyczne straty
  3. Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o ich wydłużaniu i rozszerzaniu
  4. Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubrania
  5. Wyciekły astronomiczne ceny za noc w Zakopanem na Sylwestra. Mała fortuna, setki złotych
  6. Morawiecki przedstawił wielki plan walki z epidemią. Bardzo ważne informacje dla Polaków, chodzi o zmiany w obostrzeniach
  7. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej

Źródło: RMF24

Następny artykuł