Minister zdrowia ostrzegaFot. Pixabay.com/ leo2014

Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariusz. Najbardziej zagrożone regiony turystyczne

Minister zdrowia zapowiedział, że mogą zostać wprowadzone kolejne ograniczenia w strefach czerwonych. W żółtych też będzie wiele obostrzeń, które mają za zadanie ograniczyć transmisję koornawirusa.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził więcej szczegółów na temat wprowadzania ograniczeń w kraju w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Resort zdrowia doszedł do wniosku, że obecne obostrzenia nie są wystarczające i konieczne będzie wprowadzenie nowych. Polacy nie będą zadowoleni, ponieważ to wpłynie na ich zwyczaje możliwości spędzania czasu.

TVN poinformował o skandalu na pokładzie samolotu. Polski aktor wstrzymał lot, interweniowały służby. Ręce opadająTVN poinformował o skandalu na pokładzie samolotu. Polski aktor wstrzymał lot, interweniowały służby. Ręce opadająCzytaj dalej

Minister zdrowia wyklucza zamknięcie kraju, ale zapowiada kolejne obostrzenia

- Nie wykluczam scenariusza, że powiaty w strefie czerwonej będą odczuwać jeszcze bardziej dotkliwe obostrzenia, bo taka jest logika konstrukcji samych stref. Jednak lockdown rozumiany jako zamknięcie totalne w skali całego kraju, powrót do sytuacji z przełomu zimy i wiosny, nie jest rozważany - powiedział Niedzielski cytowany przez RMF 24.

Pojawiły się pytania o możliwość wrowadzenia kolejnych ograniczeń, na co minister odpowiedział twierdząco. W Polsce obserwuje się sytuację za granicą i narzędzia wykorzystywane do walki z epidemą. Nasz resort zdrowia chce skorzystać m.in. z pomysłu zamykania lokali gastronomicznych o godzinie 22. Jak się okazuje, bary i puby bywają wykorzystywane do obchodzenia zakazu organizowania imprez w klubach i dyskotekach. Zamykając je wcześniej, ograniczymy spotkania obcych ludzi bawiących się bez zachowania odpowiedniego dystansu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje, nie było szans. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, wszystko na turystycznym Pomorzu
2. Matka Martyniuka nie zamierza go już bronić, niespodziewanie zaczęła wyciągać brudy. "Lubi ściągać dziewczyny do domu"
3. Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystów

Po ostatniej aktualizacji czerwoną strefą objęto 17 powiatów, a żółtą 34. Dodatkowo w 17 powiatach wprowadzono stan ostrzegawczy, gdzie mieszkańcy muszą zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zasad, by uniknąć restrykcyjnych ograniczeń. Obostrzenia dotyczą głównie liczby osób mogących jednocześnie korzystać z danego obiektu, np. kina czy siłowni. W strefach czerwonych zostały zamknięte sanatoria, wesołe miasteczka i parki rozrywki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ledwo żywy kocurek nic nie widział przez zaropiałe oczka. Przeszedł wielką metamorfozę, co za zmiana
  2. Kuriozalne sceny na wizji podczas programu "Jeden z dziesięciu". Odcinek, który przejdzie do historii?
  3. TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne
  4. Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacje
  5. Wszystko poszło na wizji TVP, widzowie od razu zauważyli i płaczą ze śmiechu. Chodzi o nazwy miejscowości
  6. Pomogła głodnej kotce w potrzebie. W zamian za ratunek otrzymała zdumiewającą nagrodę

Źródło: RMF 24

Następny artykuł