Minister informuje o problemie w WarszawieFot. Wikimedia.org/Panek/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Minister wydał pilny, nagły komunikat. Sytuacja jest fatalna, nic nie można zrobić

Minister podał na Twitterze informację, która zaniepokoiła Polaków. W stolicy Polski doszło do awarii. Mieszkańcy obarczają wina prezydenta miasta, czyli Rafała Trzaskowskiego. Co wydarzyło się w Warszawie?

Minister wydał nagły komunikat, w którym poinformował o kolejnej awarii w Warszawie. Dokładnie rok temu doszło do podobnej sytuacji. Sprawa wygląda fatalnie, a wina spada na Rafała Trzaskowskiego. Co się stało?

Właśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowościWłaśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowościCzytaj dalej

Minister: awaria w Warszawie

- Ścieki leją się do Wisły tak samo, jak podczas pierwszej awarii kolektorów przesyłających nieczystości do oczyszczalni "Czajka"; do rzeki w wyniku kolejnej awarii wpada obecnie ok. 3 metrów sześciennych na sekundę - napisał w sobotę na Twitterze wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Jak dodał, ścieki wpadają do Wisły kolektorem przy ulicy Farysa. Poprosił o pilne sprawdzenie sytuacji związanej z awarią. Zwrócił się z tym do Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ). Na miejsce szybko pojechali specjaliści, aby jak najszybciej zapanować nad sytuacją. Nie jest jednak dobrze.

Rafał Trzaskowski reaguje

Mieszkańcy Warszawy oraz inni Polacy obarczają winą prezydenta miasta. To już druga tego typu sytuacja w czasie jego krótkiej prezydentury. Rafał Trzaskowski postanowił się bronić. Poinformował, że panują nad sytuacją.

Dzisiaj grzeje: 1. Skażone mięso na półkach sklepowych. Pilna decyzja sanepidu
2. Nie żyje, nikt nie mógł przewidzieć tragedii koło Łeby. Robili wszystko, ale nie dali rady
3. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę

- Właśnie dowiedziałem się, że doszło do awarii rury przesyłowej do Czajki. Właściwe służby już zostały poinformowane. Na czas awarii uruchomiliśmy ozonowanie. Powołałem sztab kryzysowy. Po posiedzeniu i pierwszych ustaleniach poinformujemy o skali problemu i dalszych działaniach - czytamy na Twitterze prezydenta Warszawy. Więcej o stolicy Polski można przeczytać tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Wysoko????

Post udostępniony przez Hubert Urbański (@huberturbanski_official)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty Polsatu
  2. Latali dronem nad jeziorem. Kiedy zobaczyli, co uchwycił, oblał ich zimny pot
  3. Brak słów. Tym razem Doda doprowadziła fanów do szaleństwa, na zdjęciu wszystko widać
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Myślała, że widzi zwykłe zdjęcie miasta. Dopiero po chwili zauważyła elektryzujący szczegół, nie mogła uwierzyć
  6. Monitoring nagrał, jak mężczyzna kopie na ulicy psa. Natychmiast dopadła go karma

Źródło: RMF24

Następny artykuł