minister szumowski maseczkiScreen/youtube/TVP Info

Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?

Minister Łukasz Szumowski zabrał głos ws. ewentualnego zniesienia zakazu noszenia maseczek. Podał termin i rozwiał wszelkie wątpliwości.

Minister Łukasz Szumowski zdecydował się skomentować doniesienia dotyczące rzekomego łagodzenia obostrzeń związanych z zasłanianiem ust oraz nosa na otwartym powietrzu. Polakom przeszkadza ten nakaz, bywa kłopotliwy, a szczególnie nieprzyjemnie wygląda wizja spędzenia w ten sposób urlopu letniego. W środę polityk skomentował tę sprawę, podając termin, w którym już wszystko będzie jasne.

Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekPorażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekCzytaj dalej

Minister Szumowski zdradził, kiedy kwestia maseczek stanie się jasna

W opinii publicznej pojawiły się głosy, że obowiązek noszenia maseczek może zostać zdjęty już w przyszłym tygodniu. Kategorycznie zaprzeczył temu minister Łukasz Szumowski, jednocześnie jednak zdradzając termin, gdy informacje o tym zostaną przekazane Polakom.

- W przyszłym tygodniu jeszcze będziemy musieli zakrywać usta i nos w otwartej przestrzeni, a decyzję o ewentualnym zniesieniu tego obowiązku podejmiemy najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia - powiedział w środę w Radiu Plus.

Podkreślił, że w przyszłym tygodniu noszenie maseczek w otwartej przestrzeni będzie obowiązkowe. Polacy muszą zatem uzbroić się w cierpliwość. Polityk podkreślił również, że wciąż uważnie obserwowane są wszystkie województwa, sytuacja w Polsce bowiem nie jest jednakowa na całym terenie kraju.

- Mamy to wypłaszczenie, tendencję spadkową, ale też tą dużą komponentą jest ognisko w kopalniach - wyjaśnił.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmiany dotyczące urlopów i pracy zdalnej. Tarcza 4.0 nie spodoba się większości Polaków
2. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

W rozmowie Szumowski wyjaśnił również, dlaczego wdrażanie IV etapu znoszenia obostrzeń nie zostaje przyśpieszone. Zaznaczył, że "Czym innym jest otwarcie parków, czym innym jest otwarcie restauracji, a czym innym otwarcie dużych imprez masowych. Tutaj efekty i skutki dla epidemii mogą być zupełnie inne".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru
  2. Ogromny kot pojawił się w schronisku. Wolontariusze przecierali oczy na jego widok
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Smutna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Jarosław Sochacki, miał zaledwie 48 lat

Źródło: Wprost

Następny artykuł