minister Łukasz Szumowski koniec epidemii w PolsceScreen/youtube/FAKT24.PL/zdjęcie poglądowe

Zapytali Szumowskiego o koniec epidemii w Polsce. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń

Minister Łukasz Szumowski ogłosił w poniedziałek, że od 1 czerwca będzie sukcesywnie przywracana normalna praca w szpitalach jednoimiennych. Zapytano go, czy oznacza to koniec epidemii w Polsce. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń.

Minister Łukasz Szumowski kontroluje stopniowe znoszenie ograniczeń w Polsce, które zostały wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. Ogłosił stopniowe przywracanie normalnej pracy w szpitalach, wielu Polaków czeka jednak na ogłoszenie końca epidemii w naszym kraju. O to też został zapytany polityk.

4 osoby nie żyją, ponad 23 rannych. Doszło do trzęsienia ziemi, porażająca wiadomość z zagranicy4 osoby nie żyją, ponad 23 rannych. Doszło do trzęsienia ziemi, porażająca wiadomość z zagranicyCzytaj dalej

Minister Szumowski o znoszeniu nakazu noszenia maseczek

Niestety Łukasz Szumowski nie ma dobrych informacji.

- Epidemia nie znika, być może mamy dołek w przebiegu tej epidemii, ale z drugiej strony wykorzystajmy to do pracy na rzecz pacjentów zupełnie innych niż COVID, gdzie przecież oni cały czas czekają na to, żeby to wszystko ruszyło - wyjaśnił polityk, cytowany przez Polsat News.

Zapytano go również o zniesienie nakazu noszenia maseczek. W tym przypadku Szumowski stwierdził, że "jeśli się okaże, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną".

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Polaków za granicą. Wybuchł ogromny pożar, są ranni
2. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Jak zapowiedział Łukasz Szumowski, ta decyzja może zostać podjęta w ciągu tygodnia albo dwóch. Z pewnością to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez Polaków komunikatów. Podjęcie tej decyzji umożliwi swobodne planowanie urlopów i wyjazdów, bez martwienia się o ciągłe chodzenie w maseczce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 20 maja obowiązuje nowy surowy zakaz. Dotknie kilka milionów Polaków
  2. Meghan i Harry świętują 2. rocznicę ślubu. Nie każdy wie, że para kocha zwierzęta
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Wiemy, co oznaczała cieszynka Roberta Lewandowskiego. Piękny gest, należą się oklaski

Źródło: Polsat News

Następny artykuł