Milionerzy pytanie za trudneFot. Milionerzy/ TVN/ screen

Zawaliła pytanie o polskiego podróżnika, wróciła do domu z tysiącem. Milionerzy kolejny raz zaskoczyli

"Milionerzy" od lat gromadzą przed telewizorami wielu widzów. Zawodnicy często zmagają się z pytaniami z zakresu geografii i turystyki, lecz nie zawsze udaje im się prawidłowo odpowiedzieć. Kolejna osoba poległa w boju o milion złotych.

"Milionerzy" mają zasady, które pozostają niemal niezmienione od początku istnienia programu. Zawodnicy po przejściu eliminacji zasiadają w fotelu i rozpoczynają grę o milion złotych. Od wymarzonej kwoty dzieli ich 12 pytań, które nie raz okazały się trudne i podchwytliwe. Zagadnienia z dziedziny geografii i turystyki potrafią zaskoczyć nawet najtwardszych zawodników.

Kilka metrów od turystów na Krupówkach doszło do dramatu. Byli bezradni, trwało sekundęKilka metrów od turystów na Krupówkach doszło do dramatu. Byli bezradni, trwało sekundęCzytaj dalej

"Milionerzy" to program dla omnibusów

W emitowanym ostatnio odcinku uczestniczka programu dostała trudne pytanie już na początku gry. Gdy Hubert Urbański zapytał ją o odkrywcę źródeł Amazonki, wiedziała, że nie obędzie się bez pomocy. Niestety nie miała już do wykorzystania ani jednego koła ratunkowego, a warianty odpowiedzi przedstawiały się następująco:

A. Hiszpan w 1524 r.
B. Polak w 1996 r.
C. Włoch w 1492 r.
D. Anglik w 1770 r.

Zawodniczka nie miała wiele do stracenia, dlatego po krótkiej analizie możliwości zdecydowała się obstawić odpowiedź "D". Jej zdaniem była to najbardziej prawdopodobna historia, lecz jak się okazało, nieprawdziwa. Ze studia wyszła z kwotą gwarantowaną w wysokości 1000 zł. Ten odcinek miał premierę w październiku 2019 r., a w oczekiwaniu na nowe odcinki, fani mogli go znów obejrzeć. Równie trudne pytanie padło w grze o 125 tys. zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmieniają warunki wjazdu dla Polaków. Kolejny kraj podjął decyzję w środku wakacji
2. Zakażeń na weselach jest już tyle, że głos zabrało Ministerstwo Zdrowia. Wyjątkowy apel do Polaków

Prawidłową odpowiedzią jest wariant "B". Dopiero w 1996 r. Jacek Edward Pałkiewicz odkrył źródło rzeki uznawanej za najdłuższą na świecie. W trakcie wyprawy do Peru musiał się zmierzyć z wieloma niebezpieczeństwami, lecz jego trud się opłacił. Towarzystwo Geograficzne w Limie zatwierdziło jego odkrycie pomimo kilku protestów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodzianki
  2. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł