"Milionerzy". Pytanie związane z turystykąPlayer TVN

W "Milionerach" padło pytanie za pół miliona złotych. Łatwizna dla podróżników i fanów architektury

"Milionerzy" to uwielbiany przez Polaków teleturniej, który można oglądać na antenie kanału TVN. Często padają tam pytania, które zainteresują turystów. Ostatnio zapytano o najwyższy budynek świata. Do wygrania było pół miliona złotych.

"Milionerzy" to program, który przyciąga mnóstwo widzów. Niejednokrotnie można było się przekonać, że wiedza turystyczna jest pomocna w wygraniu dużej sumy pieniędzy. Tym razem uczestnik programu został zapytany o najwyższy budynek świata. Do zdobycia było pół miliona złotych. Czy udało się wygrać?

Tusk nie mógł się powstrzymać, mocne słowa i zdjęcie z plaży podbijają sieć. Polskie morze zachwyca nawet późną jesieniąTusk nie mógł się powstrzymać, mocne słowa i zdjęcie z plaży podbijają sieć. Polskie morze zachwyca nawet późną jesieniąCzytaj dalej

"Milionerzy". Pytanie związane z turystyką

Pytanie usłyszał pochodzący z Warszawy Maciej Adamski. Mężczyzna wygrał eliminacje i przystąpił do gry o milion złotych. Szedł jak burza i w końcu usłyszał przedostanie pytanie za pół miliona. Odpowiedź na nie z pewnością zna wielu turystów i fanów architektury.

Prowadzącym programu jest słynny prezenter telewizyjny Hubert Urbański. Zadał następujące pytanie: "Najwyższy budynek świata Burj Khalifa zwieńczony jest tym samym elementem architektonicznym, co:".

Adamski miał do wyboru cztery warianty odpowiedzi. Były to: a) Krzywa Wieża w Pizie, b) Pałac Kultury i Nauki, c) Opera w Sydney oraz d) Statua Wolności. Uczestnik zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi "b". I miał rację. Wygrał pół miliona złotych.

Wiele osób nie wiedziało, że polski Pałac Kultury i Nauki ma wspólną cechę z najwyższym budynkiem świata. Burj Khalifa znajduje się w jednym z najpopularniejszych miast na świecie - Dubaju.

Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodnyDramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodnyCzytaj dalej

Wieża została zbudowana przez przedsiębiorstwa Samsung Constructions, BESIX i Arabtec. Ma 828 metrów wysokości. Jego nazwa pochodzi od imienia szejka Chalify ibn Zajida Al Nahajjana, czyli aktualnego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Budynek został zaprojektowany przez przez przedsiębiorstwo architektoniczne Skidmore, Owings and Merrill, które projektowało także budynki Willis Tower oraz 1 World Trade Center. Inspiracją była kultura islamska oraz kwiat pustyni z rodzaju Hymenocallis.

Popularny kierunek podróży

Zjednoczone Emiraty Arabskie w ostatnich latach stały się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Państwo położone jest całkowicie na pustyni, a duże miasta są tam budowane dzięki zaawansowanym technologiom.

Najbardziej znane w mieście to Dubaj. To miejsce, o którego zwiedzeniu marzy wiele osób. Znane z nowoczesnej zabudowy, sztucznych wysp i wieżowców. Wadą miejsca są jednak bardzo wysokie ceny, dlatego mnóstwo turystów nie decyduje się na wakacje tam.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku
2. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Ostatnio w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zmieniono prawo. Nowe przepisy z pewnością ucieszą niektórych turystów. Chodzi o ich swobodę w czasie wakacji. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyliZrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. Ludzie nagle zaczęli uciekać przez okna hostelu, służby w akcji. Porażające wieści zza granicy, goście byli zdruzgotani
  4. Uwiecznił niebywałe zjawisko w górach, niedługo potem zmarł w okropnych okolicznościach. Przesąd o widmie wzbudza ciarki nawet u doświadczonych podróżnych
  5. Polska celebrytka zachwyciła wszystkich fanów. Wygląda cudownie, a za plecami ma prawdziwy raj
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: SuperExpress, Onet, Wikipedia

Następny artykuł