Milionerzy pochodzenie UrbańskiegoFot. Milionerzy/ TVN/ screen

Większość nie ma pojęcia. Hubert Urbański prawie nigdy nie mówi o sobie jednej rzeczy

"Milionerzy" to popularny program rozrywkowy, który kojarzy się z jednym prowadzącym. Hubert Urbański jest znany wszystkim, lecz nie każdy wie o jego pochodzeniu. Prezenter nie chwali się, z jakiego kraju pochodzi jego matka.

"Milionerzy" przyciągają wielu widzów, którzy z zainteresowaniem obserwują zmagania zawodników. Pytania bywają naprawdę trudne, czasem nawet podchwytliwe. Nie raz zagadka geograficzna przekreśliła szanse na główną wygraną. Zgłaszając się do gry warto znać wiele ciekawostek na temat krajów z całego świata, a także zwyczajów, jakie tam panują.

Dzisiaj pogrzeb, wielka żałoba. Daniel odszedłDzisiaj pogrzeb, wielka żałoba. Daniel odszedłCzytaj dalej

"Milionerzy" przynieśli mu największą sławę

Gracz siadający na fotelu przygotowuje się na serię pytań, jednak czasami może mieć ochotę zadać jakieś prowadzącemu. Na antenie nie ma na to czasu, jednak ciekawostką o Hubercie Urbańskim, którą chciałby poznać nie jeden zawodnik, jest pochodzenie jego matki. Okazuje się, że w żyłach sympatycznego prezentera płynie mieszanka krwi polskiej i bałkańskiej.

Ojcem Huberta Urbańskiego jest Jerzy Urbański, który w młodości wybrał się do Bułgarii. Tam poznał Ałłę Lekarską, w której z miejsca się zakochał. Kobieta przyjechała z nim do Polski, gdzie wzięli ślub. Dziecko przyszło na świat w naszym kraju, lecz na pamiątkę swoich bułgarskich korzeni otrzymało drugie imię Kirił.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek
2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek

Hubert Kirił Urbański urodził się 23 marca 1966 w Warszawie. Chociaż rozpoczął dwa różne kierunki studiów, żadnego nie ukończył. Nie przeszkodziło mu to w zrobieniu kariery dziennikarskiej i aktorskiej oraz zdobycia ogromnej popularności. Oprócz prowadzenia "Milionerów" znany jest z "Tańca z Gwiazdami" czy programu "Agent - gwiazdy". Zanim jednak rozpoczął karierę w telewizji, mogliśmy usłyszeć jego głos w radiu Zet, Radiu Kolor i Tok FM, a później także w RMF FM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie jeszcze trudniej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Kobieta poprosiła o najbrzydszego i najstarszego psa w schronisku. Powód sprawia, że łzy napływają do oczu

Źródło: Smakosze

Następny artykuł