Milionerzy o USA.Fot. East News TRICOLORS

Hubert Urbański tylko się uśmiechnął. Pytanie za 40 tys. zł przerosło gracza

“Milionerzy” kolejny raz stali się nie lada wyzwaniem dla uczestnika walki o “sześć zer”. Tym razem Hubert Urbański zaskoczył gracza pytaniem o najpopularniejsze państwo dla urlopowiczów ceniących sobie kino, kultowe trasy i wielkie metropolie.

Milionerzy” w ostatniej odsłonie uderzyli w tony nieco bardziej historyczne. Losy kraju, który rokrocznie cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, mogły zaważyć o dalszej grze Piotra Zaręby. Uczestnik teleturnieju musiał skorzystać z koła ratunkowego, choć - był o włos od przegranej.

Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za scenyNagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za scenyCzytaj dalej

“Milionerzy” stawiają na Nowy Świat

W ostatnim odcinku TVN-owskiego teleturnieju “Milionerzy” uczestnik konkursu, Piotr Zaręba, został zapytany o historię Stanów Zjednoczonych. Nie chodziło jednak o czasy najnowsze, lata zimnowojenne, czy nawet konflikt z Rzeszą. Hubert Urbański miał dla gracza niemałe wyzwanie.

Pomimo wcześniejszych trudności uczestników z losami Starego Kontynentu, “Milionerzy” tym razem stanęli pod znakiem XIX-wiecznej historii USA. Piotr był na etapie 40 tys. zł i tradycyjnie - czterech podpowiedzi. Pytanie brzmiało: "Czego dotyczy słynna 13. poprawka wprowadzona do konstytucji Stanów Zjednoczonych w 1865 roku?".

Piotr stawia na publiczność. “Milionerzy” na ostrzu historycznego noża

Piotr miał do wyboru następujące warianty odpowiedzi:

A. Zniesienia niewolnictwa

B. Prawa kobiet do głosu

C. Wprowadzenia prohibicji

D. Posiadania broni

Dzisiaj grzeje: 1.TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
2. Gwiazda "Twoja twarz brzmi znajomo" doprowadziła widzów do łez. Trudno powstrzymać emocje

Uczestnik stwierdził, że postawi na jedno z kół ratunkowych. Zdecydował się odrzucić dwie z czterech odpowiedzi (tzw. pół na pół), chociaż to nie rozwiało jego wątpliwości. Widzowie, którzy oglądają format nie od dziś, wiedzą, że “Milionerzy” mają jeszcze jedną opcję dla uczestników - pytanie do publiczności. Gracz poprosił o pomoc widownię, która zagłosowała w 59 proc. na wariant A. Tak też odpowiedział sam Piotr. Czy się udało? Oczywiście, że tak! 13. poprawka do Konstytucji USA dotyczy zniesienia niewolnictwa i robót przymusowych.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupił szczeniaka za ponad 2 tys. Straszne, co potem mu zrobił
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł